Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalak meghalnak a...

Az aranyhalak meghalnak a klóros csapvízben?

Figyelt kérdés
Nálunk itthon a csapvíz klóros. A biztonság kedvéért elmentem hozzak friss csapvizet. A növényeimet is az itthonival öntözöm, semmi bajuk nincs de nem vagyok biztos abban hogy a halaknak ez jó, kezdő vagyok.

2021. jan. 25. 11:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Kirakod állni a vizet. Ne rakj egyből halat bele.
2021. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezért szokás vízcsere előtt egy nappal kiengedni, állni hagyni, hogy kimenjen belőle a klór...

Csak tanácsadás céljából kérdezem, mekkora akvában vannak, hányan, és milyen a felszerelés?

2021. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
két napja vettem a halakat. még picik. két fekete mór. a boltban egy kb 4 literes edény akváriumot adtak és egyelőre abban tartom őket. kb 2 hónapig, mivel még nem volt dolgom velük és nem akartam nagyobbat venni. hétvégén veszek bele növényeket. tudom, hogy nem jó nekik ez a kis akvárium.
2021. jan. 25. 12:00
 4/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ezeket erősen ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Úgy érzem nem az aranyhal lesz a kedvenc fajod. Minimum 200 literes akvát igényelnek s hűvös 18-20 fok körüli vizet. Az a minimum ,hogy nem klóros vízbe rakjuk őket (meg egyik díszhalat sem).

Kb 30-40 litertől tarthatsz halakat, ekkorába mehet egy betta (sziámi harcoshal) VAGY 3-5 guppi, szivárványos vagy endler de csak hímeket ,hogy ne szaporodjanak. Viszont kezdő méretnek én inkább 60-80 litert ajánlok, sok halnak már ez is elég, persze nem mindent egybe egyszerre hanem kb 2 fajt megfelelő métszámban.

2021. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Már a sorrendet is elrontottad, előbb az akvárium, technika, felszerelés, aztán növények, jó két hétig járatni a rendszert halak nélkül, ellenőrizni a víz kémiáját, beállítani a biológiát, aztán halak. Ha legközelebb állatot veszel alaposabban nézz utána hogyan kell fogadni őket, olvass el legalább egy szakkönyvet, de amúgy minden állatnál alapszabály, hogy előbb a cuccait vesszük meg, elkészítjük a helyét, a legutolsó dolog az állat beszerzése.

Magyarországon egyébként törvénytelen gerinces állatot 25l alatt tartani, az aranyhalnak meg ennél sokkal több kell. A helyedben nem mennék vissza abba a kereskedésbe, ha egy 4literes izével szúrták ki a szemed... Nem is adtak semmi tanácsot az állat tartásához? Perpillanat állatkínzas amit csinálsz, és klóros víz csak az egyik probléma a sok közül. Így nem lesznek hosszú életűek azok a halak.

2021. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Fuu ha... én a helyedben visszavinném a halakat, mert ebből csak csalódás lesz. Az aranyhalak jó nagyra nőnek, sokat is kakilnak, nem egyszerű tartani őket. Minimum 200liter kellene nekik nagyon erős külső szűrővel,de a legjobb egy kerti tó lenne.

Mint már írták a halak érkezése előtt 2-3 hétig járatni kell a szűrőt a vízben, mert maga a szivacs csak a nagyobb darabokat szűri meg, a kakit,ammóniát, egyéb kémiai anyagokat a szűrőben elszaporodó bacik tisztítják meg...

2021. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen, tisztában vagyok vele hogy ez kicsi. a szüleim nem engedték volna meg hogy előbb vegyek egy nagy akváriumot. a halak még csak 4 cm-sek. március elején tudok venni nagy akváriumot csak.
2021. jan. 25. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem lesznek sokaig halaid, meg fognak halni nagyon hamar ilyen korulmenyek kozott. Gratulalok neked is,meg a szuleidnek is, ez felelotlenseg.

Gondolom az a nagy akvarium mekkora lehet ezek utan..lesz vagy 30 literes, mi? :(

2021. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha márciusban tudsz venni akváriumot, minek vettél már most halakat? Nem lett volna elég akkor? Egyáltalán nem biztos, hogy márciusban még életben lesz ez a két aranyhal. Miért kell a szüleid engedélye egy akváriumhoz? Hány éves vagy? Én az első akváriumomat egyedül vettem 14 évesen, nem kérdeztem meg senkit, mert a saját szobámba a saját pénzemből azt veszek amit akarok. Volt belőle balhé meg hiszti de nem izgatott. Ha van spórolt pénzed azonnal fogd meg magad és vegyél nekik rendes felszerelést, ha azt akarod hogy a halaid felnőjenek.
2021. jan. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha ennyire a szüleidtől függsz akkor szerintem engedd el az aranyhalazást s vagy vidd vissza a boltba a halakat vagy add oda valakinek aki tud gondoskodni róluk.

Amíg nem tudtok nagyobb akvát venni addig sokat olvasd az ajánlott oldalakat, kérdezz bátran, sőt mindig először kérdezz aztán vásárolj. Illetve ne az eladótól kérdezz mert láthatod mi lesz az eredmény.

2021. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!