Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szűrőszivacs jó biológiai...

Ez a szűrőszivacs jó biológiai szűrésre?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy van egy eihem pick up 2010 es szűrőm a gyári szivacsot kidobtam, már utólag bánom is de az lenne hogy vettem egy utángyártottat hozzá kék szinű,csak ez volt a boltba de azt mondták hogy ez is jó de ez jóval ritkább mint a gyári és olvastam hogy ez biológiai szürésre nem nagyon alkalmas,ezzel üzemeltem be az akváriumot 3hete de halak még nincsenek igy létrejöhet ezzel a szivacsal a biológiai szűrés vagy mit tudok tenni,
2021. jan. 27. 05:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hol olvastál olyat, hogy nem alkalmas bio.szűrésre?

Nem olyan egyértelmű ez... az a helyzet, hogy a gyakorlat sok esetben mást mutat, mint a labor eredmények.

Az eredeti sűrűségét, meg a mostani ritkaságát te látod, én 100%-osat nem tudok mondani, ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy jó lesz.


Nem ártana néhány konkrétum.

Pl számszerűen kifejezve az eredeti, és a mostani sűrűségét, (tm 50-30-10 ?) mekkora az akvárium, mik a tervezett halak?

Dobtál a vízbe 3 hete valamit ami rohadhat? Pl fagyasztott halkaja, ami bomlásnak indulhatott, hogy valamin el tudjanak szaporodni a baktériumok?

Hogy néz ki most a szivacs? Látni már rajta valamit, vagy teljesen steril kék, mint új korában?


Egyébként valamelyik belsőt gyárilag is nagyon ritka szivaccsal árulják. De viszont az is igaz, hogy az eheim biztos nem véletlenül tervezte olyan sűrűre a gyári szivacsát, mint amilyen.

2021. jan. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
...egyébként a biológiai szűrés valamilyen mértékben egész biztos, hogy létrejön, kérdés mennyire hatékony.
2021. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen dobtam a vizbe minden nap kaját egy kicsit és látszik hogy tömödik nem kék a szivacs már jóval összéb is esett lyuksürüség kicsit nagyobb mint a gyári pontosan nem tudom csak szemre,még az lenne hogy lehet mellé,pótolni az összeesett szivacshoz ugyanolyat hogy nagyobb felület legyen a baciknak,mert van három ilyen szivacsom van és eggyet szét tudok vágni
2021. jan. 27. 07:35
 4/16 A kérdező kommentje:
Az akvárium 60 liter és csak egy pár hím guppit szeretnék,mondjuk vagy 8-at mást nem
2021. jan. 27. 07:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet pótolni. Nem lesz probléma. De most már csak a halaknak adj enni, a baciknak már ne.
2021. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm a gyors választ,a nyolc guppi az jó ebbe az akváriumba,esetleg tehetek melléjük valamit szetetnék talajlakót páncélosharcsát csak látom kicsit eltér a vizigényük,de ha nem az se baj
2021. jan. 27. 07:56
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehet melléjük tenni. Inkább kisebb testűeket válassz.
2021. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk a törpe páncélosharcsa az jó választás lenne,ha igen akkor hány darab lenne ideális a 8 him guppi mellé,és elsőnek melyiket telepítsem be az akváriumba,hogy ne legyen probléma,mert ugye szakaszosan kell telepíteni ha jól tudom
2021. jan. 27. 08:35
 9/16 anonim ***** válasza:
6 simán mehet coryból, és én őket raknám először.
2021. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor elsőnek jön a 6 cory utánna a nyolc guppi ez igy jó vagy még ezeket is osszam kétfele
2021. jan. 27. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!