Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet egy kérdésem? 1 axolotln...

Lehet egy kérdésem? 1 axolotlnek mekkora akvárium kell? Azt olvastam wikipédián, hogy 100x50x25 4-6 axolotlnek, de ebből nem tudom, hogy egy darabnak egész életre mekkora kell. Köszi a segítséget előre is

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért kérdezed? Úgy se lehet olyanod, mert védett és nagyon ritka állat. Nem arra való, hogy gazdagéknál úszkáljon egy akváriumban.
2021. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%

#1


A vadonban ritka s veszélyeztetett. Fogságban elég gyakori, sok akvarisztikai-terrarisztikai üzletben árulják, még csak nem is engedélyköteles.


Kérdező, ha rosszul tudom majd valaki kijavít de szerintem az említett akvaméret jó 1 példánynak is, nem muszáj létminimumon tartani.

2021. jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Ekkora baromságot. :D Bárki tarthat axolotl-ot. Nekem is volt vagy 3 db és bőven 10.000 Ft alatt adják veszik. Ha nem tudod mi az akkor nem kell baromságokat írni.

Mivel átlagban 25 cm-esre nőnek meg így ajánlott legalább olyan 70-80 cm-es akvárium, hogy tudjon úszkálni.

2021. jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Lehet. De amúgy kettőt kérdeztél...
2021. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval egész életre neki elég egy 70-80cm-s akvárium? Köszi :) (amúgy azért kérdeztem, mert nem fér el az a méret amit a Wikipédia írt...)
2021. jan. 29. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég, igen. Kell neki majd rejtekhely is. Szeretnek elbújni amikor alszanak.
2021. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"100x50x25 4-6 axolotlnek, de ebből nem tudom, hogy egy darabnak egész életre mekkora kell"


Ha engem kérdezel, 2 dolog itt a kulcsfontosságú:

Az első, hogy 25-30 cm-es "dögökről" van szó. Nem gyorsak, de attól még kell nekik mozgástér. Az 100x50 cm az 3-4 axolotl hosszú, és 1,75-2 axolotl széles így kényelmesen meg tud benne fordulni. (Ha így nézed, akkor még csak nem is nagy.)

A másik, hogy itt egyedi készítésű akváriumról van szó. Gyáriak közül 80 cm hosszanti oldala a 112 literes akváriumok van. Ezeknek általában a mélysége 35 cm, a magassága 40 cm. Tehát lényegesen kisebb az alapterülete. A magasságát viszont az axolotlok nem használják ki. Ez egyszerűen nem praktikus.


Ha csak egy axololt akarsz tartani, annak is ekkora hely kell, ha többet, annak is megfelelő a 100cm x 50 cm méret. (Mondjuk én 6-ot tuti nem zsúfolnék bele, a 4 is határeset számomra.)

2021. jan. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!