Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen tápoldat ezekhez a...

Milyen tápoldat ezekhez a növényekhez?

Figyelt kérdés
Van négy fajta növényem az akváriumba,cryptocoryne,microsorium,vallisneria,anubias,ezeknek a növényeknek szeretnék valamilyen jobb tápoldatot,hogy szépek maradjanak,amit most használok az neptun növénytápso,adagolás 10ml/50 liter havonta,de én ugy csinálom hogy két részletben adom a teljes adagot felét 2 hetenként vizcserekor,eddig még nincs bajom a növényekkel csak a cryptoval ami elöl van az új hajtások mennek tönkre halak még nincsenek, csak azt akarom hogy szépen és gyorsan fejlődjenek mire a halak érkeznek, a világitásom,15w T8,szűrésem eihem pick up 2010,60 literes akvárium
2021. jan. 30. 07:46
 1/4 Skid05 ***** válasza:

Mivel a fény diktálja az iramot a fejlődésükhöz – így a tápfelvételhez is -, és nálad ez a 0.25 w/l elég karcsú, másrészt a 4ből 3 alapból egy megfontolt fejlődésű növény, így azt kell mondjam a „szépen és gyorsan”-ból a szépen összejöhet.

Viszont ehhez a tápmennyiséget akár a halak is biztosítani tudják ennyi fénynél, a neptun ugyan ismeretlen összetételű, de nálad a célnak megfelel, kiegészítő táp gyanánt, nem kizárt, hogy még ez is több lesz, mint ami kell.

Ha van hely az armatúrában akkor +1 fénycső tudna szintlépést jelenteni.

2021. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,megfontolom a +1 fénycsövet
2021. jan. 30. 12:59
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én egy kis tőzegtablettával, v más gyökértáppal megtámogatnám a cryptót és a vallisneriát. Ha majd lesznek halak válltsd fel a Neptunt kálium és vas tartalmú micro tápra, lehetőleg nitrát és foszfátmentes legyen, a tőzegtabletta maradjon. A világításon én is erősítenék ha lehet.
2021. jan. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm a válaszokat
2021. jan. 31. 15:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!