Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnela tenyesz akvariumba...

Garnela tenyesz akvariumba milyen halat rakhatnek extra takaritonak?

Figyelt kérdés
Eszrevettem, hogy a garniaimnak petei vannak, ezeket kulon vettem egy 10 literes akvariumba majd kikeltek az ivadekok. Lehetseges, hogy a kisebb meretu anci nem bantja a kicsiket? Vagy esetleg pancelosharcsa?

2021. febr. 2. 23:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnezest rosszul fogalmaztam, nem tenyesz hanem nevelo akvarium :)
2021. febr. 2. 23:21
 2/7 anonim ***** válasza:
5%

Nem tudom, csak felmerült bennem egy kérdés. Minek neked rák?

A kutya, macska oké. Játszanak vele, vicces, stb

De egy rák, mi a rákot tud? 😂

2021. febr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen halat ne rakj melléjük, még ha nem is bántanák őket, akkor is folyamatosan stresszelné őket.


Az extra takarításnak meg extrán nincs semmi értelme.

Nem fedeztek még fel a bolygón olyan halat, ami takarítani tudna.

Egy hal, pláne egy akkora, mint egy anci, vagy egy rajban tartandó cory, amiből alapból kell vagy 6 db,

szóval ekkora halak vízterhelése mondjuk úgy 50-szer nagyobb, mint egy fél marék növendék garnéláé.


Úgyhogy ha az ivadék garnik szűrését meg tudnád úszni egy szivacsszűrővel, addig ha halas garnis akváriumot akarsz, oda nagyságrendekkel komolyabb szűrést kell csinálni!!!


Nem beszélve arról, hogy utóbbi esetben a 10 literes aksi alapból felejtős, mert ekkora térfogatban vagy saját magát mérgezi le a hal, vagy közvetlenül a stresszbe hal bele, vagy közvetetten annak a szövődményeibe, a végeredményen viszont nem változtat, ez szimplán egy halálra kínzás lenne bármilyen halnak.

2021. febr. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elso, a valaszod nagyon megmosolyogtatott de nem tudom en nagyon erdekes kis elolenyeknek tartom oket ha egyszer leulsz egy akvarium ele amiben garnelak vannak meglatod, tenyleg olyan kis erdekesek dehat nem vagyunk ugyan olyanok😊
2021. febr. 4. 00:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Masodik, koszonom a valaszt hanyagolom a halas dolgot 😊
2021. febr. 4. 00:16
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdés amúgy nem hülyeség, de de 10 literbe nem érdemes halat tenni. Ha nevelő akvárium, akkor főleg nem, mert abban nincs, vagy minimális az aljzat. Nagyobb akváriumba érdemes valamelyik kisebb testű coryból betenni egy csapatot, mert megeszik azokat a férgeket, amelyek el tudnak szaporodni az aljzatban.
2021. febr. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ😊
2021. febr. 5. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!