Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes lecserélni a homokot...

Érdemes lecserélni a homokot manado-ra?

Figyelt kérdés

Van egy 60L-es halas-növényes akvám, homok, és apró 1-3mm-es kavics keveréke az aljzat (kb. 70-30 arányban). Fél éve üzemel a jelenlegi felállásban. Kaptam kb. 20L barna jbl manado-t ajándékba.

Érdemes lecserélni? Megéri ezért szétbombázni, az egyébként működő, szinte algamentes akváriumot? Kevésbé igényes növényeket tartok: ambúlia, valiznéria, vizicsillag, tüskéshínár, hm, anubias nana, pogosteron helferi, sagittaria, és crypto. Közepes fényem van 0.46watt/L ledes, és heti 2-3x adok tf tápokat, néha aquaplant gyökértablettát.



2021. febr. 5. 09:42
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Én nem bontanám le a már meglévőt, inkább meghagynám a manadót s majd egy új akvánál felhasználnám. Egyébként is a manado keményíti a vizet az első hetekben emiatt lehet (de csak lehet) ,hogy ha kicseréled a talajt akkor nem fog olyan patentul működni a rendszer mint most bár ha most is kemény vízzel dolgozol akkor nem kellene nagy változást csináljon, plusz könnyű szerkezete miatt nehezebb bele ültetni (ez főleg akkor lehet macera ha vannak túrkáló halak bár 60 literben nem hiszem ,hogy lenne bármi nagy).
2021. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lágyítom felesben a vizet. Egyedül a pandák amik dúrnak néha
2021. febr. 5. 12:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak sajnálnám emiatt felszedni a hm gyepszőnyeget
2021. febr. 5. 12:14
 4/5 Norbig ***** válasza:
100%
Szerintem se piszkáld,szèp ajándèk egy akvaristának,de ezèrt nem èri meg ha amúgy is minden okè az akvában.
2021. febr. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Semmikép. Tedd el jó lesz az még egy másik akváriumba vagy ha a mostanit mindenképp bontani kell, bár én akkor sem cserélném le de ez már a te dolgod. A növényzet nagyon megsínylene egy ekkora változást. lehet, hogy mind túl sem élné. Egy jól működő rendszert nem szabad bolygatni.
2021. febr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!