Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csipkedik a halaim egymást?

Csonka.001 kérdése:

Miért csipkedik a halaim egymást?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az akváriumommba nem rég

költöztettem be a lakóimat

Zebradánió (kissebb,nagyobb), axolot, alga evő, neon hal,

A zebra dánióim fojamatossan csipkedig kergetik egymást.

Vajon mi lehet a probléma ?

Köszönöm segítségeteket



2021. febr. 7. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Kicsi az akvárium, túl van telepítve és kevés a bújóhely.
2021. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
A szaporodást megelőző "udvarlási" fázisban gyakori a csipkelődés.
2021. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

150 l

2 axolot (pici) 5 neon, 2 alga evö,

Kb 12 db zebra dánió

Mitt lehet tenni szerinted ?

Növények vannak búvóhej 4 db benne

2021. febr. 7. 10:26
 4/8 A kérdező kommentje:

Illetve van egy ikrás dánióm

Menyi idő mire le rakja az ikrákat

S hogy rakjam külön ?

2021. febr. 7. 10:27
 5/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Lehet ,hogy amúgy nincs baj mert a zebrák aktív halak, jellemző náluk a kergetőzés. Akkor van baj ha egyet kerget a többi, mármint csipkedik-bántják mert akkor az az egy valszeg’ beteg.

Viszont ez a társítás így nem életképes. Axolotl ne tartsd együtt halakkal mert vagy megeszi azokat vagy ők csipkedik le a kopoltyújait. A két axi legyen külön egy hasonló méretű akvában, amúgy is hűvösebb vizet igényel mint a többi (asszem 20 fok körül). A neonokat egészítsd ki mert 5 kevés, rajhal akárcsak a zebra minimum 8-10 legyen. Bár azt most fejből nem tudom ,hogy a zebra hőigénye mennyi, azt tudom ,hogy a neonok 24 fok körül érzik jól magukat már ha sima neonhal s nem mondjuk vörös.

A 2 “algaevő” anci/ ancistrus (közönséges algaevő) ?

Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen közönséges.

Olvastam hogy axolottal ez a két hal illetve guppi tartható

S ezt is ajánlották

A halak mikot hogy egyszer az egyiket máskor a másikat kergetik valamikor tobb felé úsznak s akik előtük usznak azt megkergetik

2021. febr. 7. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kétéltűvel semmi nem tartható együtt biztonságosan: [link] Vagy őket csipkedik, vagy ők eszik meg (és sok esetben a torkukon akad).


Én is javasolom, hogy tartsd külön az axolotlokat és a halakat.

2021. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Valószínűleg a nőtényért megy a harc őt követik a hímek és közben egymással is civakodnak. Ez teljesen normális viselkedés náluk. Ajánlanám, hogy telepíts úszó lebegő növényzetet pl tüskéshínár, rucaöröm, mohapáfrány, stb. Ezek a növények esélyt adnak a gyengébbeknek egy kis elbújásra. Az ültetett növényzet dúsítása is hatásos, persze ettől még ugyanígy fognak civakodni de jobban ki is térhetnek a dominánsabbak elől a gyengék. Ha lesz neonraj náluk is hasonlót fogsz tapasztalni.
2021. febr. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!