Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi díszek aliexpressről...

Akváriumi díszek aliexpressről, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy hajóroncsot vagy valami más szép díszt amivel feldobhatom az akváriumot. Viszont nálunk elég drágák kb mindenhol még az egészen kicsik is. Alin egész baráti áron vannak, viszont félek hogy a kínai minőségtelen díszeken valami olyan anyag vagy festék lehet, ami a vízbe kioldódva akár mérgező is lehet. Egy pici hajóm már volt régebben amit a helyi kisállatkereskedésben vettem, de arról is kb egy év után elkezdett leoldódni a festés.

Alaptalan az aggodalmam, vagy valakinek van ezzel tapasztalata?

Szerintem a helyi kereskedések is hasonló forrásból szerezhetik be az áruik, de azért inkább rákérdeztem.


Teknős akváriumba lenne a dolog.



2021. febr. 12. 21:17
 1/4 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Őszintén szólva a kezdetekben a wish-ről rendeltem én is pár dolgot. És tapasztalatom szerint pontosan úgy van ahogy írtad:

"a kínai minőségtelen díszeken valami olyan anyag vagy festék lehet, ami a vízbe kioldódva akár mérgező is lehet."

Legalábbis teljesen kifakultak pár hónap után. Ezek anyaga egyébként műanyag volt. Az itthoni boltok kínálatában azért javarészt kerámiát látni, az biztonságosabb is, de lehet azokon is olyan festék, ami nem tesz jót a faunának.

Saját hibámból tanulva én nem is ajánlok semmilyen díszt az akváriumba, leszámítva a természetes, akvarisztikai célra használható köveket, gyökereket, homokot.

2021. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Pedig gyönyörűek. Nálam pedig funkciója is lenne.
2021. febr. 14. 16:06
 3/4 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Az aymonieri nálunk is előszeretettel bujkált műanyag hajóroncsban, mondhatni az volt a "bázis". De lyukacsos kövek illetve a vasfa nagyon jól helyettesítette volna.
2021. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem teknős akváriumba lenne. Van egy kisebb akváriumom, amit a nagyba helyezve és egy hálóval elválasztva szeretnék tapadós halakat telepíteni bele, hogy ha csak keveset is, de tisztítsanak a vizen. Viszont a tekik nem férhetnek hozzá, ezért gondoltam, hogy ezt a kisebb akváriumot oldalról sziklákkal és hálóval, a tetejénél pedig egy díszhajóval elbarikádoznám a tekiktől, hogy csak a víz tudjon átjárni
2021. febr. 15. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!