Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és mennyi halat válasszak?

Milyen és mennyi halat válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sosem volt még halam. KAPTAM egy akváriumot.

Ezt:

[link]


Tudom nem a legnagyobb de idővel szeretnék váltani. Most ez a 25literes adott.

Milyen halat válasszak bele illetve mennyit? Ezen kívül minden tanácsot elfogadok. Köszönöm.



#akvárium #halak #25literes
2021. febr. 12. 21:47
 1/6 Skid05 ***** válasza:
88%

Egyrészt először az elméleti alapokat kellene elsajátítani, a bankkártyádat és életeket megkímélve.

[link]


Ha ez megvan (= érted egy akvárium biológiai működését)... halat ne, 30 liter alatt a jog és a józan ész is tiltja, hogy gerincest tarts. Kisebb garnélák, csigák amik között nézelődni kéne.

[link]

2021. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az 1-esnek teljesen igaza van. Én csak kiegészíteném az ajánlott linkeket:

[link] , [link] , [link] , [link]


Halazásra kezdő méretnek én 60-80 liter körüli akvát szoktam javasolni. Standard 54 literesnél kisebbet ne (max kivétel egy 40 literes bettás) és 100-120 liternél nagyobbat sem, legalább is kezdőként ne mert ekkora méret még szűrhető csak belső szűrővel így a kiadás sem feltétlenül “nagy”.

Persze én is arra szeretnélek ösztönözni ,hogy legalább az alapokat tanuld meg mielőtt bármit megveszel, de még utána is felkészülten menj vásárolni s ne az eladóra bízd magad.

2021. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyi változás van, hogy ki tudom cseréltetni egy 54literesre.
2021. febr. 12. 22:21
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha megmarad ez a 25-ös akkor csak kisebb garnélákat s csigákat tudtok tartani. Ha kicserélitek 54-esre akkor már lehet halazni, igaz így is szűkek a lehetőségek.

Ha megvan az alap lexikális tudás akkor döntsd el ,hogy egy nyugodtabb vagy több mozgékonyabb halat szeretnétek.

Első esetben jöhet 1 hím betta (sziámi harcoshal) mellé max pár csiga (garnélát ne mert a kisebbeket megeszi), más halakkal ne társítsátok ekkora helyen.

Utóbbi esetben jöhet egy csapat guppi, szivárványos vagy endler vagy akár vegyesen de csak hímeket ,hogy ne szaporodjanak. Ekkora helyre 8, legfeljebb 10 hal, jó szűréssel és dús növényzettel DE mivel szettről van szó amikben rendszerint gyenge a technika ezért inkább fele ennyi guppi legyen.


Most nem gugliztam komolyabban utána ennek a szettnek de szinte biztos ,hogy a szűrést s világítást meg kell babrálni ,hogy jó legyen.

Röviden, tömören:

Szűrő: olyat válassz aminek a gyári ajánlás alsó határa 50 vagy 60 liter vagy nagyobb.

Világítás: nem ártana legalább közepes fényerő ami w/l-ben (watt osztva liter) 0,4-0,5 w/l, ugyan ez lumenben 20-40 lm/l, LED-eknél utóbbi a mérvadó.

2021. febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Karbantartásról röviden annyit ,hogy a szűrő szivacsát csakis az akváriumból való vízben szabad kinyomkodni, ne csap alatt, a baktériumok miatt.

Vízcserék pedig mehetnek heti 2x 15-30%, pláne szettnél. Klórtalanított vagy 1 napig pihentetett, azonos hőfokú (max 1-2 fok eltérés) vízzel. Legalább heti egyszer talajporszívózással kösd össze a vízcserét.

2021. febr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia.

Én nem sok értelmét látom az 54 literes szettre való cserét, hiszen a fennt leírtak szerint a technikát úgyis cserélni kell.

Első körben rákérdeznék, hogy csak üvegre be lehet-e cserélni.

2021. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!