Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől stresszesek a halak?

Mitől stresszesek a halak?

Figyelt kérdés
Olcvastam, hogy a halaim anno azért kaptak darakórt, mert valószínűleg stresszesek, illetve, hogy sok betegség kiváltó oka a stressz. Lehet bugyuta kérdés, de nagyon érdekelne. Van két hónapja egy cicám aki kívülről szokta tapogatni az akváriumot, de sosem nyúl bele mert le van takarva, és a halakat nem is érdekli, meg mielött mekaptam volna a cicát akkor is volt kb fél évente egyszer darakór :S így nemhiszem, hogy a cica lenne a gond. Monjuk szerencsére mér régebben volt ez a betegség jelen az akviban..
2008. dec. 3. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Túl sok hal, túl kevés növény, káros anyagokkal terhelt víz stb. Ilyen okokat kell keresni, a cicádnak ehhez semmi köze.
2008. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet még nem egymáshoz illő halfajok tartása, nem megfelelő pH érték és vízkeménység.
2008. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak guppim van meg egy xifóm, olvastam egy akvaristikás oldalon, hogy ha ioncserélt vizet rakok bele attól nem kesz gond csak jobb lesz, az 50 litós aksiba van kb 5 liter.. Remélem nem írtak ott hlyeséget.. De utánna fogok járni mert abban perpill 5 hal van és sok növény vagyis ilyen bújkálós rész :S inkább a vízzel lesza gond szerintem :( Köszönöm szépena kommenteket!
2008. dec. 3. 14:54
 4/7 kzs ***** válasza:

/A kérdező utóbbi kommentjére válaszolva/

Ne vegyél ioncserélt vizet. Sem a guppinak, sem a xifónak nem hiányzik. Tudniiliik az elevenszülő fajok a középkemény, kemény vizet szeretik - ez pedig NEM az ioncserélt víz. Számukra TÖKÉLETES a csapvíz.


Inkább a szűrőre figyelj: Milyet használsz (belső, vagy külső szűrőt? Netán mindkettőt)?

2008. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem akkor az inocserélt vizet hanyagolni fogom, köszönöm. Belső szűröm van és olyan szén szűrő is van benne (remélem jól írtam)
2008. dec. 8. 17:42
 6/7 kzs ***** válasza:

Szia! A Te esetedben abszolút semmi értelme az ioncserélt víznek (nincsennek benne az akváriumi élethez szükséges ásványi anyagok).

Ami a belső szűrőt illeti: Ha megfelelő a kapacitása (vagyis elég erős), akkor jó. Azonban soha ne kapcsold ki. Menjen folyamatosan a levegőztetővel együtt.

Az aktív szén jó dolog, de maximum 2 hónap múlva cserélni kell.

2008. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket! Igyekszem azt csinálni amit mondtatok! Remélem jobb lesza halaimnak ezekt után, de régen sosem volt semmi bajuk ezért fura mert semmi sem csinálok másképp :S de köszönöm mégegyszer!!!
2008. dec. 10. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!