Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két problémám van. Kaphatok...

Andras Toth2 kérdése:

Két problémám van. Kaphatok rá választ itt?

Figyelt kérdés
1.) 4 hónapig tartottam két fejlett diszkoszt egy 250 l akvában (low tech). Valószinűleg túl etettem őket és ritkán cseréltem a vizüket, mert az akvárium lendületesen algásodik azóta is, pedig 2 hónapja már csak lazacfélék vannak benne. Indokolt-e a Manadó átmosása, és használhatom-e utána ujra ugyanazt a manadot? 2.) Bazalt zúzalék aljzat, dombot formálva megtartja-e a nagyobb (5kg-os) köveket?

2021. febr. 15. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Az algásodás lehet a sok fény következménye is. Alga ellen csiga, algaevő hal, sőt egy kis tölgyfakéreg vagy csersavas fekete tea adagolás is jó hatású lehet.
2021. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:
80%

1.) Így első körben a talajporszívóval próbálkoznék direkt manadóra optimalizálva a szívótölcsért.

2.) A bazalt a legjobban tartja a formáját az összes talaj közül, lévén a legnehezebb, szabálytalan élekkel. A dombhoz annyit, hogy azért egy 5 kg-os kőnek igen stabilan kell állni ott a domb tetején, nehogy kifejelje az üveget egy jó pillanatában (ideértve főleg a karbantartásos vízbenyúlkálást). Esetleg némi rejtett műanyag szegély az akva aljára szilózva segít tartani a domb formát biztos ami tuti.

2021. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszi
2021. febr. 15. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!