Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a neonhalaknak?...

Mi baja lehet a neonhalaknak? Este azt vettem észre, hogy furcsán úsznak, és kifakult a színük.

Figyelt kérdés

80x35x40-es akvárium kb. 8 hónapos, eddig nem volt elhullás.

18 fekete neon, 6 panda páncélosharcsa, és 1 fátyolos albínó anci lakja.

Egy tetra ex-800 plus szűrő megy, ami 2 hónapja volt takarítva.

Nem tudok semmi olyan behatásról, ami ezt okozhatta, így tanácstalan vagyok, annyi hogy 2 napja nyírtam a növényeket, de nem hiszem , hogy emiatt lenne.

A neonok furán úsznak, mintha orrnehezek lennének, és fakóbbnak tűnnek.

Este kicseréltem a víz kb. harmadát(lágyított víz és csapvíz keverékét használom, előkészítővel), és sera toxivec-et adtam a vízhez. Tudok még valamit tenni? Mi baja lehet a halaknak?


2021. febr. 17. 06:35
 1/7 anonim válasza:
Nekünk ilyen piros kék neonhalaink voltak. Azok is elkezdtek kifakulni. Nem tudtuk mi először hogy mi bajuk lehet. Végül azért haltak meg mert a víz túlságosan meleg lett és nem tudtuk lehűteni. A melegebb vízben meg kevesebb az oxigén. Szóval oxigénhiány is lehet az oka.
2021. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szia.

A leírásodból kitűnik, hogy Akvarista vagy. Ezért #1-es feltételezését nem tartom valószínűnek.

Számomra a növények nyírása valószínűbb oknak tűnik. Igaz, nem tudjuk, hogy mennyire volt drasztikus, de akárhogy is, ez is környezetváltozásnak mondható. Most nyírtál először a 8 hónap alatt?

2021. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Skid05 ***** válasza:
100%

Abból, hogy az „elhullás” szót használtad a szinonimája helyett, már az első mondatnál körvonalazódott, hogy a szemlélettel nem lesz gond…

Tipp: így erre azt mondanám, hogy a növényzet megnyírásával esetleg változtak a fény és áramlási viszonyok is. Erősebb az áramlás, nincs ami megtörje, több energiával kell úszniuk + a neonok alapból jobban csipázzák a félárnyékot/árnyékot, illetve a te szemed is ahhoz szokott, hogy a fényviszonyok miatt más árnyalatban látja őket…

Milyen szűrőanyag van a tetrában? A talaj tiszta? milyen szemcseméret? Vízcserék?

2021. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2 hetente kell nyírni, ennyi idő alatt elérik a vízfelszínt a háttér növények, ilyenkor toppolom őket, a tetejét levágom(az a szebb) és azt ültetem vissza. Lehet ,hogy kissé felkavartam a talajt?! De szerencsére mostanra normalizálódott a halak viselkedése, és a színe, mindenesetre megfigyelés alatt tartom őket.
2021. febr. 17. 21:52
 5/7 A kérdező kommentje:
#3-as lehet maradi vagyok, de csak szivacsot használok. tm20, tm30 végül perlon. A talaj alul 3cm vastagon ista premium soil, rajta kb. 5cm vastag sötét homok (0.8-1.2mm). Hetente 20 liter vizet cserélek
2021. febr. 17. 21:57
 6/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most másképp csináltál valamit, de a lényeg, hogy a halak rendben vannak. Örülök neki.
2021. febr. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is a nyírással és ültetéssel, hoznám összefüggésbe a kifakulást ebben az esetben. A megváltozott fényviszony és az ültetéssel járó stressz rövid időre simán kifakíthatja őket. Ha hosszabb ideig fennáll akkor betegségre, rossz vízminőségre, túl intenzív fényre, túl erős áramlásra is gondolni kell. Úszó és lebegő növényzet mellett tanácsolnám még egy kevés tőzegkivonat használatát, vagy pár db égertobozt ( akár a szűrőbe is tehető). Valószínűleg jobban megijesztetted őket ültetéskor mint eddig.:D Próbálj legközelebb hosszú szárú ültetőcsipeszt használni és lassan türelmesen ültetni. Szűrőtakarítás után érdemes visszafogni az áramlást mer attól is bepánikolhatnak.
2021. febr. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!