Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fel akarom dobni az akváriumom...

VmartinP kérdése:

Fel akarom dobni az akváriumom,de nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés

Már igy is túl zsúfolt

51 l -es

Van benne:

- 2 fekete tetra

- 3 zebra dánió

- 2 algaevő harcsa

- 5 ékfoltos

- 1 sárga algaevő márna


Van egy 29 l is szoval at teszek oda egy parat ha kell


Egy közepes méretű halat is szeretnék venni ,de nem tudom mit és hány liter az ideális



#akvárium #akvarisztika #halak #51liter #Közepes hal
2021. febr. 18. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Csak annyira dobd fel, hogy el tudd kapni. Különben még összetörik.
2021. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Juj, hát ezen lenne mit feldobni az biztos. Kezdjük csak a helyigénnyel s egyedszámmal:


Fekete tetra: kb 120 litertől tartható, rajhal ezért minimum 6-8 egyed kellene.


Zebra dánió: kb 60-80 litertől tartható, szintén rajhal minimum 6-8 egyeddel


Algaevő harcsa: ha ez anci (közönséges algaevő) akkor annak 90-100 liter kell 1 max 2 halnak


Ékfoltos razbóra: azt hiszem 80 litertől tartható, szintén rajhal ugyancsak 6-8 fővel


Sárga algaevő márna: mármint moszatevő márna/ aymonieri? Na ő meg 3-400 litertől tartható


Ez a “6-8 példány” egy erősen minimális létszám rajhalaknál, a 10-12 már optimálisabb de természetesen nincs felső határ (leszámítva az akvárium méretét, de ha az lehetne akármekkora akkor rajhalakból is mehetne sokkal több).

A 29 literesbe ne rakj halat, még ha 5-10 literrel nagyobb lenne akkor elég lenne 1 bettának. Az 51 literesben max 1 valamilyen nanohal rajt (nem neonhal hanem nano) vagy más nanohal méretű fajt, pl: guppi hímeket tarthatnál. Azt tudom tanácsolni ,hogy mihamarabb ajándékozd el a halakat s gondold újra az egészet.


Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a "feldobás" szebbet jelent akkor a 2.

Ha érdekesebbet akkor kezdetben ne tégy bele gerincest, és másold a természetet. Az ilyen akva mindig változásban van, a sok kudarc és sikerélmény evolúciója néhány év alatt eljuttat arra szintre amikor a nano halrajt is kiszolgálja a saját technikád.

2021. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Teve felvázolta a problémát az a kérdés, hogy te mit kezdesz a kapott információval, ill tudsz e lépni valamilyen irányba. Nagyobb akvárium, vagy a halak elajándékozása mellett döntesz? Sajnos a jelenlegi körülmények mellett nincs más mód javításra, a stressz végezni fog többségükkel idő előtt, ha nem cselekszel. Fel kell mérni mindig a tartani kívánt állatok igényeit és a lehetőségeink figyelembevételével kell választani különben kudarcba fullad az egész idővel, akkor is ha te még egyenlőre ezt nem látod.
2021. febr. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szia.

Nem értelek. Azt írod: "már így is túl zsúfolt". Akkor miért akarsz bele tenni még halat?

És azt sem értem, hogy miért még egy (ráadásul közepes méretű) hallal szeretnéd "feldobni". Én erre az akváriumra azt mondanám hogy halászlé: fogsz egy edényt, engedsz bele vizet, és ebből-abból bele dobsz egy keveset...


Milyen az akvád? Mióta van meg? Mióta vannak benne halak? Milyen a szűrő? Van benne növény? Aljzat? Karbantartás? Mi van most a 29 literesben?

A többiek már leírták hogy mi a gond, tanácsaik szerint tégy.

2021. febr. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!