Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban tartható együtt 1...

Akváriumban tartható együtt 1 aranyhal és 1 paradicsomhal?

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2021. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért törölték a válaszom, illetve az első választ.


Az első leírta, hogy gömbakváriumban nem tartható gerinces állat és ez így is van... Állatvédelmi törvény van rá.


Én pedig leírtam, hogy egy aranyhalnak is 200 literes akvárium kell (de inkább kertitó, egyébként), de nem szerencsés egyedül tartani, ugyanis társas állatok.

2 aranyhal egy 250-300 literes akváriumban, vagy kerti tóban már esetleg tartható, de az sem az igazi, ideálisabb egy nagyobb.


Ezek a gömb akvárium egyébként amellett, hogy gömb alakúak (ami eleve rossz a halnak) pedig még nagyon kicsik is szoktak lenni. Ilyen 8-29 literesek.

Ez is azért van, mert 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani, ahogy gömbformájúban is, tehát egy ilyen akvárium egész egyszerűen nem ilyesmire van kitalálva.

2021. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Azért engem érdekelne ,hogy minek lett itt törölve minden válasz, amikor utoljára láttam a kérdést össz-vissz egy ember írt hülyeséget de nem volt semmi provokálás meg szabályszegés meg tudom is én mi.

Mindegy, belinkelem mégegyszer:

[link] , [link] , [link] , [link]


Ezeken az oldalakon többek közt találsz az említett halakról is részletes leírást és a gömbakváriumokról is. Illetve normális akváriumokhoz is találsz útmutatót.

2021. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gömbakváriumban amúgy lehet klassz kis vízikertet nevelni. Talán néhány garnélát is


Halas ammónia-foslevesnek nincs sok értelme benne.

2021. febr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!