Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium a szoba hőmérsékle...

Az akvárium a szoba hőmérsékletével ingadozik?

Figyelt kérdés
Tervezek egy 30literes akváriumot egy bettával(elég kezdő vagyok,ez lenne az első akvariumom).Tudom hogy nagyobbal könnyebb kezdeni ,de annyit már tényleg nem tudok költeni ,hogy egy 60l-est vegyek és a hozzá való szűrőket,és inkább vagyok az az egyhalas tipus,és a bettát lehet egyedül is.Na de a lényeg ,hogy kinéztem az akváriumot és a hozzá való szűrőt,levegőztetőt,lámpát,stb...De felmerült bennem a kérdés ,hogy nálunk igen hideg a szoba hőmérséklete,télen az álag 22C° ,nyáron pedig 19-20C°(kertes ház,és jobban a földbe van éítve vagy mi,de ez lényegtelen).És kinéztem az akváriumhoz való melegítőt is,de nemtudom hogy a szoba mennyire hűtené vissza ,ha eggyáltalán visazahűtené.(az akváriumon lenne üvegtető)és mivel tudom hogy a betta eléggé trópusi,és a növényeknek amiket kinéztem is kell minimum a 23C°,eléggé beleszólna az alacsony hőmérséklet.Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban ?
2021. febr. 23. 21:51
 1/3 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha van benne fűtő, akkor nem sokat számít, hogy milyen a szoba hőmérséklete. Csak azt kell figyelembe venni, hogy ne egy nagyobb akváriumhoz való fűtőt vegyél, vagy állítható hőfokú legyen, mert megfőzi a bettát, és a növényeket is. Az üvegtető főképp a vízvesztés ellen van ott, majdnem ugyanannyi hőt ad le, mint az oldalüveg, de betta esetén egy kisebb rést azon is kell hagyni, mert labirintkopoltyús lévén légköri levegőt is felvesz. Valahogy próbáld meg úgy megoldani, hogy 25 fok körül maradjon a víz.
2021. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez a szobahőmérséklet ideális lenne a paradicsomhalnak, még fűtés sem kellene, viszont nem tartható 30-literben. Ide kell egy megbízható automata fűtő 26-27 fokra beállítva( hőmérővel ellenőrizni kell) az a beállított értéken tartja a vizet. A víz és a tető közti levegő között max 1-2 fok különbség lehet, ezt is érdemes mérni. Igen van némi tapasztalatom kis akváriumokkal mégpedig az, hogy egy fűtetlen helyiségben érdemes tartalékfűtőt is venni mert meghibásodás esetén nincs idő újat venni, pláne hétvégén.:D 30-liter nem ép kezdőknek való de alapos önképzés után felvállalható. Én a fűtőn és az áramszámlán megspórolt pénzen inkább egy nagyobb akváriumot vennék paradicsomhallal.
2021. febr. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Szia.

Kérdésedre a választ a többiektől megkaptad. Egy 50 wattos állítható automata fűtő elegendő kell hogy legyen. Legfeljebb gyakrabban fog bekapcsolni, ha gyorsabban hűl le a víz. A hűtőt érdemes a szűrő mellé tenni, a hőmérőt pedig az ellentétes oldalra. Így pontosabb képet fogsz kapni arról hogy a hűtő rendesen végzi-e a dolgát.

Az üvegtető bettának azért is fontos, mert a vízfelszín közelében lévő levegőt, amiből a hal kortyol, melegen tartja. Ez ilyen hideg helyiségnél különösen fontos. Persze néha szellőztetni akkor is kell, hogy a vízfelszín és az üveg közötti levegő fel frissüljön. De ezt amúgy is meg fogod tenni mindennap etetésnél illetve heti kétszer víz cserénél.

Egyébként az írásodból látszik hogy nem vagy tájékozatlan.

Egyébként ha már ott tartunk hogy ki mit csinálna a helyedben: én 40 literes akváriumot vennék, technikában szerintem jelentéktelen a különbség, de az a plusz 10 liter a halnak is kényelmesebb. Ahogy mondta Salx is, kellő utánajárással lehet kezdeni kis akváriummal.

2021. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!