Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kéne az aranyhalakat...

Hogyan kéne az aranyhalakat lecserélni?

Figyelt kérdés

Öcsém kapott születésnapjára egy 50 literes akváriumot, jelenleg két aranyhal és egy algaevő van benne, meg pár csiga.

Én nem nagyon foglalkoztam vele, de most pont itt gyik-en láttam, hogy ez baromira nem jó tartási mód nekik. Szüleim vették, őket se lehet hibáztatni, nem értenek hozzá, csinálták, amit a kereskedő mondott. Meg a kisállat boltokban is kisebb akvárium tartják, franc gondolta, hogy 200-300 literes akvárium kell.

Hogyan kéne váltani más halakra? Ha jól néztem, aranyhal mellé nem lehet más félét rakni. Öcsém biztos nem engedné, hogy elajándékozzuk őket, ragaszkodik hozzájuk, nevet is adott nekik. Tóba át lehet esetleg költöztetni őket?



2021. febr. 28. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Hirdetsd meg fbn vagy az akváriumot vagy a halakat
2021. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2021. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ahogy néztem az akvárium árakat, elég drágák. Tesóm kicsi, értelemszerűen nem lenne annyi pénze, szüleink meg nem fizetnék ki. Így az új beszerzése kilőve.

Megpróbálok beszélni vele, hátha engedi az elajándékozást, de nem látok sok reményt. A tavas megoldásra azért gondoltam, mert így lehetne mutatni neki, hogy ott úszkálnak tovább, meg tudja őket látogatni bármikor, jó helyük van.

2021. febr. 28. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

A tó tökéletes megoldás.

Alapvetően is sokkal inkább oda valók, mint akváriumba.

2021. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ritka a vermelésre alkalmas kerti tó, az olyan is ritka ahol megoldott a halak teleltetése, persze ha van ilyen akkor ott lenne nekik a legjobb. A közönséges aranyhal kivételével ezek a túltenyésztett aranyhalak nem biztos, hogy vermeléssel túlélnék a telet, ezeket teleltetni kell. Ha csak anyagi oka van egy nagyobb akvárium megvásárlásának talán opció lehet egy használtat venni. Néha nagyon jó áron megkaphatóak és az öcséd is ennek örülne legjobban.
2021. márc. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!