Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szigetelőszalag (ragasztós...

Szigetelőszalag (ragasztós oldal is ér vizet) mehet akváriumba?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom értelmezni ezt a kérdést. Velem van a baj?
2021. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szigetelőszalag nem, használj sziloplasztot
2021. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# szerintem igen, mit nem tudsz rajta értelmezni?


2# köszi, akkor nem használok

2021. márc. 2. 11:36
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Fél órája azon töprengek , hogy mégis mi célból használna bárki ragasztószalagot az akváriumában? Nem sikerült kitalálnom.:D Én mondjuk ismerek vízálló és bika erős ragasztószalagot is de attól még az akváriumi használatát nehezen tudom elképzelni.
2021. márc. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerintem mindegy milyen erős vagy vízálló mert ha állandóan vízben van akkor hamar lemállik/ leázik, max az időt húzod ha jobbfajta szigetelőszalag. Persze ha van olyan ami tényleg bírja víz alatt akkor szóljatok, ne maradjak boomer.

Mondjuk nekem sem tiszta ,hogy mit szeretnél vele. Víz alatti mókolásra sokkal jobb a damil, gyorskötöző stb, ragasztani akár pillanatragasztóval is lehet.

2021. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ne viccelj, ezzel csónakléket és szakadt vitorlákat ragasztanak.:D Norvég vadvízi evezősöktől kaptam ajándékba náluk ez is része a mentőcsomagnak, szinte mindent ragaszt szélsőséges körülmények között is, nem nyúlik, nem szakad, nem ég, nem fagy meg, stb, olyasmi mint a Gorilla ragasztószalagok. Egy 100 literes akváriumot simán összetartana. Nem is ezzel van a baj hanem azzal, hogy nem akváriumba való, hacsak nem ideiglenes szivárgást kell hirtelen orvosolni. Én is hasonló vészhelyzetek elhárítására tartogatom.
2021. márc. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

!!!! Csak remélni tudom hogy nem arra gondolsz, hogy a fűtő vagy bármely elektromos készülék sérült vezetékét megjavitsd!!!

NE TEDD!! A halálos áramütés garantált, talán csak a kapcsolotáblában esetlegesen felszerelt FI relé (életvédelmi relé) az egyetlen esélyed! A szigetelőszalag csak ideiglenes munkákhoz jó, és az sem vizes környezetben! percek alatt leoldódik róla a ragasztóréteg! Vizes környezetben nincs javitott vezeték, ott csak kábelcsere lehetséges, és mivel a fűtő viz alatt van állandóan, IP68-as védettséggel, amit házibarkács módon nem lehet kivitelezni! Ráadásul nem biztos hogy csak a saját életeddel játszol ez esetben, hanem esetleg máséval is, és itt most pont nem a halakra gondolok!

2021. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!