Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás-növényes akváriumban...

Garnélás-növényes akváriumban is ugyan úgy és annyit kell vizet cserélni, mint egy hagyományos halas akváriumban, vagy lehet kevesebbet?

Figyelt kérdés
Hiszen az etetés is lényegesen kevesebb, ebből azt feltételezem lehetséges a ritkább csere.

2021. márc. 4. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De a víz is kevesebb, a szűrő is kisebb, ezért az egész egység stabilitása jóval ingatagabb. Én nem spórolnám el, mert nincs értelme.

Milyen különbséget jelenthet a kevesebb csere? Heti 3 litert, vagy 5-öt?

Az havonta 20 liter megspórolt víz. 1 év alatt kb negyed köbméter. Az kb 140 forint.

Az havonta 12 forint.

Vagy sok vele a munka? Hát azt se nagyon hiszem. Azt meg pláne nem hiszem, hogy ritkább vízcserékkel kevesebb lenne a munka, mert ha ritkítod a vízcserét, felgyűlik a mulm az aljzatban, és legközelebb akkor több idő aljzatporszívózni.

Egyébként a növények mennyiségétől, egészségétől, növekedési ütemétől függően, jogos lehet az elképzelésed, ha a vízparamétereket nézzük.

2021. márc. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Eléggé érzékenyek a víz nitrát és nehézfém tartalmára én a vízcserékkel nem fukarkodnék pláne ha kis akváriumról van szó. Szerintem könnyebb pár litert lecserélni 2-3 naponta mint folyamatosan a vízértékeket méricskélni. Ha nagyobb növényes akváriumban vannak akkor értelem szerűen ritkíthatóak a részleges vízcserek de a mértékét a vízminőség határozza meg és ez minden akváriumnál eltérő. Én ugyanúgy kezeltem, takarítottam és frissítettem a vizüket mintha halak lennének. Nem tudom másoknak miért akkora gond a vízcsere, mindenki ezen akar spórolni pedig ezzel a legkönnyebb rendben tudnunk az akváriumot. Ez az utolsó mondat nem konkrétan neked szólt csak úgy megemlítettem mert gyakran futok hasonló kérdésekbe. Ki kell építeni a hálózati vízvezetéket és a szennyvízelvezetőt az akváriumhoz és máris automatizálható a rendszer igény szerint, én is ezt tettem amikor betegségeim miatt korlátozva voltam és gondot okozott 300-liter víz frissítése. Automata az egész rendszer de ha nem muszáj nem használom, szeretem magam csinálni.
2021. márc. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen lustaságról van szó az ilyen kérdéseknél szerintem, ha ritkábban is lehet vízcserét csinálni, az élőlények nyugalmát is ritkábban zavarja az ember.


Persze ha indokolt, indokolt.

2021. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-mas, viszont azt is kalkuláld bele, hogy ha gyakoribb az ember közvetlen közelsége, (metszés, porszívózás, stb) az állatok megszokják.

Mondjuk a garnélák elég primitívek a megszokáshoz, viszont ugyanennyire primitívek ahhoz is, hogy halálra stresszelnék magukat. :)

Na mindegy, az biztos, hogy én pl nyugodt mozdulatokkal bármit csinálhatok a vízben, már nem zökkentem ki a halakat a nyugalmukból.

2021. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Pont, hogy az állatok nyugalmát hivatott biztosítani egy kis akvárium esetében a "napi rutin" részeként beiktatott vízcsere. Egy-két kancsónyi vizet úgy kilehet venni, hogy észre sem veszik. Az iszaplopó egyáltalán nem zavarja őket, ha naponta 3-4 szippantással megtisztítod a talajt, minél ritkábban csináljuk annál több időt vesz igénybe és annál nagyobb zűrzavart okozunk, bár akkor is lehet óvatosan végezni a talaj takarítását és a növényzet ápolását ha rutinosak vagyunk és kellő időt szánunk a dolognak. A terhelt víz és a hirtelen nagyobb mértékű változás bárminél nagyobb stresszt okoz csak erre nem meneküléssel reagálnak mint esetleg az általunk megijesztett állatok. Természetesen a felhozott példák csak szélsőséges esetekben okozhatnak problémát és az arany középút is járható csak szerintem jobb kis lépésekben folyamatosan fenntartani az akvárium állapotát mint kivárni az utolsó pillanatig és akkor nagytakarítást és nagy léptékű vízcserét csinálni. Ahogy az utolsó válaszadó is írta, akkor vagyunk jók, ha az állatok körbe úszkálnak miközben dolgozunk. Nálam gyakori eset, hogy úgy kell eltolni némelyik kíváncsi halat az útból, pedig ijedős afrikai sügéreim vannak.:D Senkiről nem feltételezem, hogy rosszul kezeli az akváriumát amiről írtam csupán csak az én meglátásaim.
2021. márc. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem lustaságból kérdezem, hanem azért mert a youtubeon egy elég neves garnélás havi 10% vízcserét ajánl.
2021. márc. 11. 08:04
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Havonta 10% vízcserének az ég világon semmi értelme, nem oszt nem szoroz, hogy csinálja vagy nem. Ennyi erővel azt is mondhatta volna, hogy csak az elpárolgott vizet pótolja és azt amit talajtakarításkor kivesz.
2021. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az oszt neves lehet...!
2021. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!