Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor válasszam szét a többiek...

Mikor válasszam szét a többiektől?

Figyelt kérdés
Megjelentek a fekete terhesfoltok a guppi hasán. Szét szeretném választani, de nem tudom, hogy mikor és milyen legyen a szülőmedence. Bármilyen tanácsot várok a témával kapcsolatban.
2010. aug. 18. 18:33
 1/2 Doruss ***** válasza:

Hogyha van egy másik, kisebb akváriumod berendezve, akkor bármikor különrakhatod. Én úgy csináltam mindig, úgy a legjobb. Ott aztán fel is lehet nevelni őket bonyodalom nélkül.

Ha erre nincs lehetőséged, akkor van más megoldás is. Halas boltokban lehet kapni ún. elletőládát, másnéven szülőszoba. Annak doboz formája van, felül nyitott és a falai olyanok, mint a halháló. Azt beteheted az akváriumba. Ha ezt a megoldást választod, akkor az a legjobb, ha akkor teszed bele, amikor tudod, hogy pár napon belül szülni fog. Ha megszült, és az anyát kiveszed, a guppik maradhatnak is a hálóban, ha nincsenek túl sokan és megférnek.

2010. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megtermékenyítéstől számítva olyan 3-4 hét a szülés, ha körülbelül tudod, mikor kezdett feketedni, akkor ezek alapján kiveheted. Ki fogod tapasztalni, nem kell megilyedni, ha először nem sikerül időben kivenni, 1 hónap múlva újra próbálkozhatsz:) Ha túl korán veszed ki, az koraszülést eredményezhet az ijedtség miatt, ami egészségtelen utódokhoz vezethet.
2010. aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!