Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akváriumhoz elég...

50 literes akváriumhoz elég lenne egy Ista 300-as akasztós szűrő?

Figyelt kérdés
2021. márc. 11. 21:49
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Rákerestem, ha minden igaz gyárilag 40-50 literre szavatolt szóval akár jó is lehet. Nyilván nem kell s nem is szabad túltelepíteni az akváriumot, na meg érdemes mondjuk az aktív szenet kicserélni szivacsra.
2021. márc. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Egy több részes külső szűrő még jobb lenne. Ami több fajta szűrőanyaggal van töltve. (Pl. Matrix Trop, Siporax amit neked kell megvenned bele, mert gyárilag bóvlit adnak hozzá)

Ajánlom a Tetra EX 600 Plust - Ebben 3 szűrő kosár van, tehát 3 féle szűrőanyagot tehetsz bele. (A gyári szűrőanyagot ne használd az semmire való) Ez 26 ezer Ft

[link]

2021. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2-es igazad van, hogy sokkal jobb lenne, viszont anyagi vonzatban nagyon más kategória. Valószínűleg ha az ember megteheti külső szűrőbe gondolkodik.

Nekem van egy 40 literesem is amin akasztós van és matrix trop van benne meg perlon. 1 bettának meg pár garnélának és tökéletesen működik.

Egyébként 300l/h az Ista 300, szóval 5-6szor megforgatja a vizet.

Tudsz venni ebbe is matrix tropot egy szűrőanyag zsákkal. Nekem úgy van benne rárakva perlon és kész.

2021. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 100 litereshez volt 1200 Liter/óra külsőszürőm (Tetra EX 1200) És ez 12-szeres szűrést végez. A Matrix Trop és Siporax az hatékonyan szűr. De a perlon vatta az annyit ér, mintha semmi sem tennél bele. Én ki is vettem belőle amikor elhasználódott.

És ezen kívül a külső szűrő esőztetőjét is jól kell elhelyezni. Mert nálam olyan is volt nem forgatta meg az egész vízet, ezért az akvárium alján fekete mocsok gyűlt össze.

Az a jó, ha legalább 10-szeres szűrés van. Tehát 50 literhez 500 Liter/óra külső szűrő ajánlott.

2021. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Apró szemű Mátrix és szivacsok vannak benne. Az aktív szenes panelt kidobtam.
2021. márc. 12. 21:52
 6/7 Waylander válasza:

A rövid válasz : elég.

A hosszabb, mi lenne benne? Mennyi állat, növény? Ha mindkettő kevés, és nincsen pl. hínárféle, ami gyakran hullajtja a levelét teljesen jó megoldás. Viszont ha "élettelibb" akváriumban gondolkozol, tényleg a külső szűrő lesz az igazi. Érdemes továbbá minél többféle szűrőtöltetet alkalmazni benne. Mechanikus, kémiai, biológiai. Javaslom a Seachem Purigent is.

2021. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

10 főnix razbóra, és red cherry garnélák lesznek benne.

A növények Anubiasok és Hydrocotyle tripartita.

2021. márc. 13. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!