Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kerítsem el őket?

Mivel kerítsem el őket?

Figyelt kérdés
Van pár teknősöm (4) és szoktam őket hagyni sétálni a teraszunkon. Nem nagyok, kb tojás méretűek, viszont hihetetlenül gyorsak. Van mikor már nem bírom mindegyiket elkapni, ezért gondoltam valami elkerítő dologra viszpnt még egy jó ötletem sem volt. Nektek lenne valamilyen javaslatotok? Mielőtt mondanátok, hogy ne egyszerre sétáltassam őket, máshogy nem tudom megoldani, mert közben anyukám kicseréli a vizüket és amúgy sincs elég időm mindegyiket külön-külön 20 percet sétáltatni.

2021. márc. 13. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez tök cuki, még nem találkoztam ilyen témával, hogy teknőc sétáltatás.
2021. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most még nagyon hideg van hozzá, hogy egy kinti teraszra ki lehessen akár rövid időre is tenni őket.

Egyébként a méretüktől függően hálóval szokták a helyüket lekeríteni (görögteknős?), nem csak oldalról, hanem felülről is, hogy ne vigye el őket egy ragadozó.

2021. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg vegyél cicahámot, szereld a páncéljukra (nem tudom pontosan hogy hívják, teknő talán még?) És egy hosszabb macska pórázzal ki tudod rögzíteni őket egy ponthoz, így nem tudnak elszaladgálni. De úgy kéne, hogy ne tudjanak össze gabalyodni. Nincs jobb ötletem
2021. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
:-D Nem lehet, hogy nem a tekik gyorsak, hanem te vagy lassú? Na mindegy, nincs otthon egyszerűen pár db deszka?
2021. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni a kertészetekben, barkácsáruházakban műanyag rácsos kerítést amit hajlítani lehet. Nem kell sok, 10 cm-es csíkokra lehet vágni és összekötni.
2021. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy még nem fogjuk kirakni őket, csak mikor jobbra fordul az idő.
2021. márc. 14. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!