Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy tavi illetve egy akvariumi...

Egy tavi illetve egy akvariumi aranyhalam betegseggyanus, mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés

Ket aranyhallal van jelenleg problemam. Egy akvariumi aki gyakorlatilag egy lufiva valzozott, mintha a pocakja tele lenne levegovel ami folyton a viz felszinen tartja es probal szegenykem forgolodni, leuszni de nem sikerul neki mert folyton visszafordul. Ez lenne a surgosebbik eset, mit tudnek tenni hogy meggyogyuljon, jobban legyen es ne haljon meg? Mi lehet egyaltalan a baja?

A masik egy tavi aranyhalam esete akit egy to kiuritesrol hoztunk,2 tarsaval egyutt. Borzasztoan kover szegenyke viszont eszik, uszkal, minden rendben vele csak aggodom, hogy nem-e beteg vagy esetleg ikras? Igy nez ki:

[link]

[link]



2021. márc. 15. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
kinti aranyhal nem lesz meg bent huzamosabb ideig, ez fordítva is igaz. Nincs mit tenni, teljesen más környezetet igényelnek.
2021. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hm

Azt hiszem felre tetszett erteni egy kinti halrol van szo aki kint van es egy benti, akvariumi halrol aki bent van.

2021. márc. 15. 16:38
 3/11 A kérdező kommentje:
De ha legalabb a kepre ra tetszett kattintani, ott latja, hogy a lefotozott hal toban lett fotozva :)
2021. márc. 15. 16:39
 4/11 A kérdező kommentje:
A lenyegre visszaterve a lufihalacskam eseteben, ovatosan megmaszirozgattam a hasat azota nem fordul mar at tud uszkalni
2021. márc. 15. 16:58
 5/11 A kérdező kommentje:
De meg mindig csak a vuz felszinen
2021. márc. 15. 16:58
 6/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Csak a puffadás a tünet? Semmi más? Illetve mindkettőnél csak ez van?

Lehet ez sokminden (pl: puffadás/ bélelgázosodás vagy egyéb betegség tünete stb), minden esetre egyelőre ne etesd egyiket sem s csinálj mihamarabb egy 30%-os vízcserét.

Nekem úgy tűnik, hogy csak az egyik halról van kép. Jobb lenne mindkettőről, oldalról is ha lehet.

Illetve írd le pontosan a tartási körülményeket, mindent amit csak tudni lehet (pl: akvárium/ tó mérete; szűrés milyen s hogy megy a karbantartása; egyéb karbantartási módszereid; mivel etetsz s mennyit; társhalak vannak-e s ha vannak akkor mik és mennyi; eddig gyógyszereztél-e s ha igen akkor mivel s mennyit stb stb).

2021. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az egyik halnal pontosabban az akvariuminal ugy tunik megoldodott a dolog annyival hogy megnyomkodtam tobbszor a pocijat mostmar nem lebeg, le tud menni az aksi aljara ugy tunik jol van de mindenesetre nem adok neki most enni 1-2 napig.

A masik halacska, a tavi akirol a fenykep van, ot igy hoztuk mar el elozo gazdajatol. Azonnal uszik ha etetes van, mindenfele uszkal nem tunik betegnek csak brutalisan kover szegenyke itt a kep oldalrol:

[link]

2021. márc. 15. 19:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Pontos meretet nem tudok a torol, mi astuk ki viszont szuro van benne ami forgatja is a vizet illetve egy ilyen kis csobogo. Aranyhalakkal van egyutt tartva o gyogyszert tolem nem kapott meg rajta kivul 5 hal van a toban a to 2,5 meter hosszu, kb masfel meter szeles es 50 centi a legmelyebb pontja. Minden masodik nap etetek egyszee lemezes tavi halkajaval maskor ilyen kis granulatum golyokkal konkretan ezt ajanlottak a kisallatkereskedesben ezeknek a halaknak
2021. márc. 15. 19:23
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Felismered a hasvízkóros halat?, úgy állnak a pikkelyei mint a fenyőtoboz és a hasuk is duzzadt. Nem hinném, hogy erről van szó egyszerre mindét halnál, de azért figyeld meg nem állak e el a pikkelyeik, ha igen akkor írj gyorsan. Ha tippelnem kellene akkor a silány minőségű kajától puffadtak fel és víz helyett inkább a gázok kínozzák őket. Egyenlőre én is azt mondom, hogy ne etess pár napig és meglátjuk változik e az állapotuk. Ennek a halnak alapból nagy a hasa ( célirányos tenyésztési korcsosítás) de azért annyira nem, hogy csak lebegni tudjon. Az összenyomorított bélrendszerük gyakran emésztési rendellenességekhez vezet ezért csak könnyen emészthető kajákat kaphat ill a száraz kaját, tápokat, granulátumokat érdemes etetés előtt kicsit beáztatni, hogy ne a hal gyomrában dagadjon meg. Csinálhatsz egy plusz 30%-os vízcserét és egy talajtakarítást is. Ha van otthon natúr kamillatea akkor főzz egy erős teát és öntsd a vízhez,( a tóba három bögrényit). Továbbá 50-literenként mehet egy evőkanál keserűsó és három kanál asztali só is a vizükbe. Ezek afféle óvintézkedések a masszírozás helyett.:D
2021. márc. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon meglepodtem en is de ez a maszirozos hulyesegem igazabol bevalt, az emlitett akvariumi halacskanak mar semmi baja nincs, oszinten meglepett engem is. Most ma es holnap nem adok neki kajat. Pikkelyeikkel nincs semmi vagyis nem furak meg semmi, igazabol teljesen mas kajakat kapnak mostba problema mar csak a kepeken lathato kis tavi halacskanal van. Nem tudom mi lehet igazabol nalam kb 1 hete van es mint emlitettem mar ilyen volt mikor elhoztuk semmi furcsa vagy rendellenes nincs sem a viselkedeseben sem a kinezeteben a pufisagon kivul
2021. márc. 16. 15:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!