Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Penész szaga van az akvárium...

Ilzo954 kérdése:

Penész szaga van az akvárium vizének, heti 15%-os vízcsere, táplálék csak annyi amennyit azonnal megesznek,világítás 7 óra, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
azt olvastam eslore,hogy "penisz"... mondjuk ugy telnyleg erdekesebb lenne
2021. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 véndiák válasza:
100%
A jó akvárium vize "élővíz", teljesen szerintem nem lehet szagtalan. Ha erős ez a szag, valami rothad, ami pld. vízinövény is lehet. Ha sikerül eltalálni az egyensúlyt a vízmennyiség, a halak és a növények tekintetében, a heti vízcsere sem feltétlenül szükséges.
2021. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
É-vel olvastad volna még érdekesebb lett volna.
2021. márc. 17. 18:37
 4/11 A kérdező kommentje:
3/3-as választ anonim-nak írtam.
2021. márc. 17. 18:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocs, belebonyolódtam...
2021. márc. 17. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
ertem en hogy mirol van szo, igen "É" vel olvastam :)
2021. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Fülledt, párás helyeken előfordulnak penészgombák, értelem szerűen takarítással és szellőztetéssel orvosolható. Általában a zárt gyári műanyag tetővel rendelkező akváriumoknál fordul elő de láttam már olyan esetet is beépített akváriumnál, hogy az akvárium körüli fal és fa szerkezetek lettek penészesek. Ha a vízben nem bomlik és rothad semmi és megoldott a tetőrész szellőzése is akkor aktívszén használatával az a kevés szag is elvehető amit természetesnek mondható. Zárt részeken érdemes kis szellőztető ventilátort is használni. Esetleg a vízcserét heti kettőre vagy 30% növelheted és ilyenkor a talajt is porszívózd át. Ha vannak gyökerek akkor azokat is érdemes ellenőrizni és ha kell akkor akváriumon kívül újra kezelni.
2021. márc. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az akvárium 100 literes gyári műanyag tetővel, szereltem rá szellőző ventilátort, se csak a világítással együtt működik, addig nincs is semmilyen szag.
2021. márc. 18. 08:30
 9/11 A kérdező kommentje:
de helyet se-t írtam, bocs!
2021. márc. 18. 08:31
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Töröld át az egész tető belsejét citromsavas vízbe mártott szivaccsal, a szódabikarbónás áttörlés is segíthet. A tető nyílásait legalább résnyire nyisd ki. Az áttörlés a 30% vízcsere, az aktívszén és a ventilátor meg kell, hogy szüntesse a penészszagot hacsak nincs konkrét forrása.
2021. márc. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!