Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium projektnél spórolni...

Vizo7878 kérdése:

Akvárium projektnél spórolni akartam a drága csomagolt kaviccsal ezért vettem 2500-ért kerti tóhoz ajánlott szintén fóliázott homokot.. Gondoltam az sem lehet rosszabb. Kb. 10 forróvizes átmosás és 3 nap elteltével is opálos. Ötlet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Vegyél normális akvárium aljzatot. Olcsó húsnak híg a leve.
2021. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
25%
Főzd ki
2021. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt értem csak azt nem hogy a kerti tóba (pl. aranyhalak) miért nem

tisztított homokot adnak el???


De meg mivel már megvan ez, gondoltam hátha valaki megtámogat egy jó tippel :)

2021. márc. 31. 17:14
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Kem kell se forró víz, se erős dörzsölés. Kis adagokban mosd át még 10-szer, vagy még 30-szor.

Sima kvarchomokot az idők kezdetétől használnak akváriumokban, és a kis kiszerelésű "mosott" homokot is rendszerint át kell mosni vagy 50-szer.

És még akkor is több nap kell neki, amíg leülepszik.


A másik tényező a mésztartalma. Az szintén megvan a többszörösébe kerülő kis kiszerelésű homoknál is, mert senki nem a savazással foglalkozni.

Ha lágyvizű halakat akarsz, akkor szintén kis adagokban, célszerű először sósavban átöblíteni, ami kioldja a meszet, és utána sokszor alaposan átmosni. Ellenkező esetben a lágy víz fogja kioldani azt, mert annak alacsonyabb a pH-ja, és visszakeményíti a vizet.

Megjegyzem a vízparamétereket még a legdrágább csodaaljzatok is sok esetben kedvezőtlenül befolyásolják, nem véletlenül maradt meg mai napig a kvarchomok népszerűsége.

2021. márc. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz hogy nem volt elég a 10 lobogó vizes átmosás, ha kifőzöm akkor még dobhat rajta valamit?
2021. márc. 31. 17:19
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

" miért nem


tisztított homokot adnak el?"


Mert nem igazán éri meg annyira tökéletesre tisztítani. Ez a legolcsóbb anyag, a tüzépen fillérekért utánad dobják, ha többszöröséért adnák, senki nem venné meg.

Ha valaki akarja, átmossa. Nagyjából kimossák, de a tó tulajdonosok is úgy vannak vele, hogy nem különösebben érdekli őket, ha mondjuk 1 hónapot kell várni rá, hogy teljesen kitisztuljon.

2021. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Okszi, köszönöm a tanácsokat, ..akkor mentem mosni :)
2021. márc. 31. 17:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Két megközelítésben tudok választ adni (pár évtized akvarizálás után). Ha számít a teljes kagyló- és csigahéj mentesség, akkor előbb egy kevés sósavas vízben kel hagyni kb. 1 napra. Pontos adagolást nem lehet adni, mert az a homok mésztartalmától függ, mindenesetre akkor jó, ha már nem pezseg (és ez 1 nap után már nem szokott megtörténni. Ezután sokszori vizes dekantálással el kell távolítani a sav maradványokat, végül ajánlatos pl. egy kávéskanál szódabikarbónát belekeverni az utolsó öblítővízbe, ami semlegesít. Utána még kétszer vízzel átmosni.

Ha azonban nem számítanak a meszes héjmaradványok, akkor nem kell törődni az opálossággal. Ha van megfelelően működő belső szűrő, az 1-2 nap alatt megszünteti az opálosságot.

Kiegészítés: a főzés meg forró vizes dolog elhagyható, ha az első mosóvízbe az ember háztartási hipót adagol és 1 nap után mossa ki az egészet 10-20 alkalommal. A hipó garantáltan elöl minden nemkívánatos mikroszervezetet.

2021. márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na... túl nagy meló. ..És már a dekort is beletettem meg a növények

egy részét.

"b" terv. Ha várok egy hónapot, amit amúgy is megtennék a halbetelepítés

előtt, addigra full szűréssel megoldódna? + elkezdjem a szokásos vízkezelést

vagy így is úgy is ki fogom önteni a vizet egy hónap múlva? :)

2021. márc. 31. 17:33
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell sósav, nem kell forralás. Annyiszor mosd át, amíg tiszta nem lesz. A 30-40 szeri átmosás sem sok...egy öreg halas.
2021. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!