Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl erős a szűrésem vagy még...

Túl erős a szűrésem vagy még belefér?

Figyelt kérdés

Bruttó 45 l-es akvához egy 500l/h-s szűrő még belefér vagy már sok?

Szedi a koszt rendesen, de a bacik miatt aggódok.


Sajnos nem tudom lefolytani, próbáltam sima szúnyoghálót tenni a kimenő csőre, akkor meg alig fodroz. Perlon se játszik a szivacs közé, akkor meg nem nyom semmit.


Lehet nem is tud 500l/h-t????



2021. ápr. 2. 12:29
A kérdező szavazást indított:
Sok.
Még belefér.
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Hát a szűrőben lévő baciknak aztán teljesen mindegy, hogy a szűrőn kívül mennyi víz van. Teljesen mindegy, hogy egy befottes üvegnyi van kívül, vagy egy óceánnyi, belül ugyanakkora lesz az áramlás.
2021. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha zavar, v a halakat zavarja (pl betta) használj esőztetőt a víz alá tolva kissé felfelé állítva, hogy csak fodrozzon. Amúgy elég gyengécske ha egy szúnyogháló és egy perlon így lefogja, vagyis egy hét szűrés után már lesz annyi mulm a szivacsban, hogy felére csökkenjen az áramlás. Tisztításkor csak kicsit nyomkodd ki akkor nem fog ennyire tolni, igaz így gyakrabban kell tisztítani de gondolom ez nem probléma egy kis szűrőnél. Jó lesz az ahogy telítődik a szivacs, csak üresen virgonckodik úgy tűnik.:D
2021. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ebben reménykedem én is, hogy ahogy koszolódik a szivacs, úgy gyengül majd az áramlás. Ezért is vettem erősebbet, hogy tiszta maradjon a talaj is. Halak miatt nem aggódok, én csak a baktériumok miatt parázok. 4 szivacs van benne, nagyon szimpi szűrő, szeretném ha beválna.



Arra is gondoltam, hogy talán csak papíron tud, üresen, szivacs nélkül 500l/h-t, valójában nem, pont azért, mert gyenge. 5w-os amúgy.


Hogyan lehet kiszámolni, hogy hány litert tud megforgatni óranként? Nagyon kívánvcsi vagyok rá.

2021. ápr. 3. 08:11
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
A bacik miatt nem kell aggódni megélnek lassú és intenzív áramlásban is. Mindkét szűrési mód jól alkalmazható, a haltenyésztők pl az intenzív áramlás érdekében még külön nagy hatásfokú keringetőszivattyút is beépítenek a szűrőrendszerbe, hogy folyamatosan mozgásban tartsa a szűrőanyagot pl biolabdákat, műanyag gyűrűket. Régebben a lassú áramlást szorgalmazták az akvarisztikában olyannyira, hogy szinte fő szűrési problémának tartották ha túlságosan áramlott a víz de mint kiderült nem csak így működhet jól egy szűrés. Nálad mint írtam befog állni és ha nem csavarod ki teljesen akkor egy közepes szinten tarthatod ami egy szivacs szűrésnél már tökéletes, nincs értelme sűrűbb szivacsot használni.
2021. ápr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. ápr. 4. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!