Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Átlagosan meddig él egy hal?

Átlagosan meddig él egy hal?

Figyelt kérdés

Mondjuk hogyha minden tökéletes az akváriumba, és semmi betegség nem jelentkezik, minden halacska boldog, akkor mondjuk egy guppi, egy molly, vagy egy xifó mennyi ideig élhet?

Vagy egy páncélosharcsa?

És ha mondjuk egy algaevő már elérte a végleges nagyságát, akkor kb. hány éves lehet, és azután még meddig marad életbe? Csk úgy körülbelül.

Bocsánat hogy ennyi kérdésem van, de kíváncsi vagyok...:)


2021. ápr. 5. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Fajtától függ.
2021. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
43%
amig meg neh eszekgh
2021. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Amíg meg nem hal.
2021. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nagy általánosságba nálam 3 évet bírtak a díszhalak, ami állítólag egy szép kor náluk. De ezt nagyon sok minden befolyásolja.
2021. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy aranyhalam,az kb 7-8 évig élt nálam
2021. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Fajtól függ. 5 éves vörös karcsú díszmárna nénit :) vesztettem el nemrég. Nekik 3-6 év között van a várható élettartamuk, de hallottam már 7-8 évesekről is.


Az összes jobb díszhal profilos oldal ír átlag életkort (akvaristalexikon.hhu, diszhal.info, seriouslyfish.hu). Guppi kb. 3 év, azt a múltkor néztem, a páncélosharcsák alsó hangon 5-6 év.

2021. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Az egyik aranyhalunk több mint 10 évet élt, de a végére már megvakult szegény.
2021. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Fajfüggő, de a rövid életűek átlag 2-3 évet míg a hosszú életűek akár több évtizedekig is élnek, pl: egy betta rövid életűnek számít a maga 2-3 évével míg egy aranyhal elél akár 20-30 évig is (a világrekorderek 40 körüliek, azt hiszem a leghosszabb egy 43 éves volt) de ha jól emlékszem vannak halak amik még tovább élnek mint átlag 20-30 év.

A “nagy átlag” valahol a két véglet között szétszórtan, talán 5-10 évet tudnék tippelni.

Ezeken az oldalakon többek közt ezt is megkapod:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aki azt írta hogy fajtától függ, az olvassa el a "leírást" és rájöhet hogy melyik fajtákra is gondoltam... De azért köszönöm:)
2021. ápr. 5. 16:21
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Na, a kedvedért gyorsba kigugliztam. Szóval diszhal.info alapján:

Guppi: 4 év

Szifó/ xifó: 5 év

Molly (black molly): 4 év

Ez a 3 ugye mind elevenszülő szóval relatív közeli rokonok s ezért nincs nagy szórás köztük.

Az “algaevő” ha anci/ közönséges algaevő akkor az meg 10-15 év. Nagyjából talán 1-2 évesen érik el a végleges méretüket.

A páncélosharcsáknál meg már nagyobb a szórás de kb 5-8 évtől akár 10-20 évig is élhetnek, fajfüggő.

2021. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!