Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigákat csak fogom és letesze...

Csigákat csak fogom és leteszem valahova az akvárium aljába,vagy mit kell tennem velük?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
igen
2021. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen csigákról van szó?
2021. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hajas csiga és süncsiga
2021. ápr. 8. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az akvárium már be van rendezve, akkor elég csak az aljára rakni őket.
2021. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek teljesen átvették az uralmat, úgy elszaporodtak. Nem tom mit csinátlam rosszul, béna voltam ,és kicsi még. De figyelj oda, mert nem vicces, mikor egy egész hadsereg van már :D
2021. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg ez a két faj nem tud szaporodni édesvízi akváriumvan azért is vettem meg őket
2021. ápr. 8. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok a paragazdi, de ugyanúgy akklimatizálom őket, mintha halak vagy garnélák lennének.


Illetve azt érdemes még tudni, hogy ha oda vannak tapadva valahová és megpróbálod őket lehúzni, akkor megsérülhetnek. Ha nem engedik el rögtön a zacskót, üveget bármit, érdemes inkább valami tereptárgyat berakni nekik, amire rámászhatnak pl. kavics és azzal együtt áttenni őket vagy vékony réteg talaj, amiről könnyen fel tudod őket szedni.

Érdemes odafigyelni arra is, hogy talpra állítsd őket, bizonyos fajok (süncsigák, zebracsigák, hagymacsigák tuti ezek közé tartoznak) nem tudnak a hátukról visszafordulni.


És ne lepődj meg: a süncsigák az édesvízben is lerakják a petéiket, a vízminőség változástól eleinte többet, majd normalizálódik a helyzet. Ők abban az értelemben nem szaporodnak édesvízben, hogy a peték kikeléséhez brakkvíz kell.

2021. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. ápr. 8. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!