Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim Pick up 60 belső szűrő...

Eheim Pick up 60 belső szűrő takarításának menete?

Figyelt kérdés

Kiszeretném tisztítani a szűrőt de sajnos nincs hozzá használati utasításom. Nem tud valaki segíteni vagy valami oldalt mutatni ahol látnám hogy kell? Googlebe nem találtam megfelelőt. :(


Előre is köszönöm a segítséget



2021. ápr. 13. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Karbantartás és ápolás Húzza ki a hálozati csatlakozódugót. Felfelé vegye le a szűrőtartót, enyhe ellennyomást gyxakorolva a motorházra és egyidejüleg lehúzva a szűrőtartót megakadályozható a tapadókorongok elcsúszása. A teljes motorház az akvárium falán marad, nem szükséges levenni. Nyissa fel a szűrőfedelet, vegye ki a patront, és hideg folyó viz alatt kissé öblitse át. A szivattyúkereket nem kell kivenni a tisztitáshoz. A szűrőtartóval együtt erősen öblitse át. Azt követően ellenőrizze a szivattyúkerék könnyű járását. A megtisztitott patront helyezze ismét be, zárja le a szürőfedelet és ismét helyezze fel a teljes tartót a motorházra az akváriumba. Én ugy csináltam hogy leszedtem az egész szűrőt és a csapnál mostam át, lehet venni hozzá külön szivacsot, ha már nagyon koszos. A startlapra menj rá és ott ird be hogy Eheim pick up 60 belső szürő és kiad egy csomó webáruházat ott le van irva a használati utasitás. Én előkerestem a szürő papirját onnan irtam le.
2021. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:
100%

A pickup széria a szögegyszerű modellek egyike, jómagam sokáig használtam egy 160-as modellt, a felépítés szerintem máig uaz, gyorsan belejössz:


Veszel egy kisebb (keményebb műanyag) lavórt erre a célra (amit egy kézzel félig vízzel felöntve is meg tudsz tartani), legjobb állandósítani egyet erre a célra.


Szűrő kihúz, vagy kiemeled az egész szűrőt, vagy csak a fedelét veszed le, a fenti lavórt odatartod a víz fölé és a szivacsot lehetőleg anélkül, hogy megnyomnád beemeled a lavórba, a lényeg, hogy a ganaj ne folyjon vissza a vízbe.


A lavórba kimersz pár pohár akvavizet, a szivacsot a lavórban párszor tenyértussal kinyomkodod (nem kell galacsinná gyúrni, a szivacs élettartama rövidebb lesz, összeesik), a cél a ganaj lazítása, ezáltal a szűrő vízforgatásának fenntartása, nem a tiszta szivacs a cél!


Ha az egész szűrőt kivetted, akkor a rotortengely végén van két gumi, amelyikhez könnyebben hozzáférsz azt lepiszkálod (ha mosdó felett csinálod a lefolyó legyen dugózva mert a gumi pont átfér az átlag lefolyón...).


Rotor tengellyel kiemel, régi fogkefével átkefézed (ne ejtsd le a rotort ha egy mód van rá könnyen törik!), a szűrőház két műanyag vállon csúszik bele a motorrészbe, szétszedni is így tudod, a szűrőházat/műanyag részeket átvereted zuhannyal. Rotor tengellyel vissza, végére gumi vissza.


Ha még fognak a tapadókorongok akkor a szűrőt odanyomod az üvegnek, a túloldalon ellentartva a másik kezeddel. Ha nem vetted ki az egészet akkor a szivacs szimplán visszarak a szűrőházba.


A szivacs 4-6 hetet kellene kibírjon, a rotort meg minden 2. szivacspucolásnál át lehet kefézni.

2021. ápr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 😊
2021. ápr. 13. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!