Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnek SOS segitseget...

Szeretnek SOS segitseget kerni egy bettaval kapcsolatban, mar korabban egy ket hete hete eszre vettem hogy a bettam uszonyan egy feheres csik van. A mai napon este fele ujra eszre vettem hogy lett megegy feheres csik. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Akvarium:60literes,elo novenyek,novenytap:all in one,hasznalok klortalanitot (nem tudom a pontos nevet a lenyeg hogy megoli a klort ammoniat nitritet), a homerseklet a tobbi hal miatt 25-26 de a bettam nem egy meleg viz kedvelo,aljzatot pintosan nem tudom fekete szinu kis kavicsok,eheim biopower 160 szuro melegito van 8 orat eg a lampa naponta egyszer kap ennit jbl kajat, azt hozza tennem hogy amiota a jbl lemezes tapjat afom neki mert az elozo lejart ugy veszem eszre azota vannak feher csikjai az uszonyaban de lehet tevedek, a szuro erosebb sodrasu ezert gondoltam az valthatja ki a stresszt ezert szeretnem lecserelni kisebb aramlasra a szuro fejet, a tovabbi halak 2 torpeszivoharcsa 1panda harcsa 1 venezuellai narancssarga pancelos harcsa, mindig kijott veluk egyedul ma vettem eszre h kiscit meg kergette a pandat es a venezuellait de utana lenyugodott, edesanyukammal azonnis gondolkodtunk mivan ha a szuro miatt bujkal a novenyek mogott es az akvarium masik odlalaban esetleg lehet erzekeny ra (a magy sodrasra) hetente egyszer egy 20% de lehet kevesebb vizcseret csinalok es 10ml novenytap megy akkor az akvariumba be es a klortalanitobol annyi mennyiseg amennyi megfelelo a viz mennyiseghez amit vissza ontok az akvariumba. Volt mar egy masik bettam o sajnos meghalt de ezzel a halammal meg semmi betegseg nem volt es semmi gond sem. Remelem eleg informaciot adtam ahhoz hogy megtudjatok mondani mi lehet a gond😊 ha lehetseges ertelmes valaszokat kerek es nem olyan embereket akik bele szolnal bele kotnek a tartasba probalunk midnent megadni nekik.

#akvárium #hal #csík #betta #uszony #Betta uszonyproblema
2021. ápr. 14. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok halbetegség szakértő, de utánaolvastam a neten és egyik betegség sem illik erre. Ellenben ugyanígy aggódott egy bettagazdi, h fehér csíkok jelentek meg a bettája úszóján, és ott mondták neki a tapasztaltak h ez teljesen normális, mert a bettáknak változik a színük olykor, a csíkozás is tipik, csak a sötétebb színű állatokon jobban feltűnik.
2021. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hát, így első nekifutásra jó lenne pár jobbacska kép a halról mert lehet az is amit az 1-es írt (természetes elszíneződés) de lehet valamilyen gombás/ bakteriális elfertőződés is, ki tudja.


Első körben addig is csinálj egy legalább 30% vízcserét azonos hőfokú klórtalanított vízzel, a későbbiekben mehet heti 2x 15-30%. A hőmérséklet ne essen 26 fok alá, a betták amúgy is a 26-28 fokot szeretik, persze lehet a tiéd elvan 26 körül de na. A szűrőt amennyire lehet fojtsd le illetve ha ez is sok a bettának akkor irányítsd a falnak vagy nagyobb tereptárgynak ,hogy megtörjön a sodrás. Szerezz be felszíni/ úszó növényeket ha nincsenek, illetve pontosabb leírás kellene a növényekről s fényről.

Ami a növénytápot illeti rákerestem s azt látom ,hogy ez egy “micro+macro+vitamin/ indítóbaktérium/ egyéb” táp de egyrészt jobb lenne napokra lebontva adagolni a növénytömeghez mérten (bevett szokás, hogy a gyári ajánlás felével indítasz s a növények visszajelzései alapján emelsz vagy csökkentesz). Másrészt jobb lenne külön micro s macro (mondjuk pl: TF vagy Easy Life tápcsalád) mert így annyit csinálsz ,hogy vízcsere után egyből visszapótolod azt a macromennyiséget amit a halak termelnek (bár igaz, hirtelen nem kaptam leírást ,hogy miből mennyi van benne) s ez csak halmozódik a hét során.


És tudom kérted ,hogy ne kössünk bele a tartásukba de a többi hal nem igazán érezheti jól magát, rajhalak s csak 2-2 van? Jobb lenne akkor az egy betta mellé 6 panda s semmi más.


Ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. ápr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne egy kép a halról, mert ez alapján bármi lehet: sima márványos betta is (az meg tudja lepni az embereket), de betegség is. Stressznél tapasztalatom szerint az egész hal sápad.


Illetve, ha nem gond, én szeretnék az akváriumról is képet látni, mert te is írtad, hogy nem teljesen kényelmes a bettának.

Az eheim biopowerekhez tapasztalatom szerint csak egyféle fej van. Viszont tudod állítani vízforgatását, tudsz rá esőztetőt rakni és nagyon jól tudod forgatni. És egyéb tereptárgyakkal: pl. red moor fával, növényekkel is tudsz kisebb sodrást kialakítani.


A további halakat rendezni kellene. Nem mondom, hogy dobd ki őket most rögtön, de a minimális ajánlott létszám nem véletlenül van ott: stresszelődnek, ha nem tudnak bandázni. Gyakori hiba, hogy a különböző páncélosharcsákat csereszabatosnak hiszik az emberek: nem azok, belőlük is fajonként kellene 5-6. A 6 db panda páncélos nagyon jó ajánlás, a két meglévő faj közül ők a kisebbek. Szóval hosszú távon erre kéne fejleszeteni.

Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy legyen valami, ami algát eszik, javaslom a süncsigákat, ők picik.


A kaján is lenne mit fejleszteni. A JBL jó, de a mirelit táplálóbb, a változatos etetés pedig hozzájárul a környezetgazdagításhoz (látom, nálad az is szempont). Nézd meg, hogy mit tudsz szerezni, én mostanában sórákkal (artemia), vízibolhával (daphnia), fehér szúnyoglárvával és száraz, bolti eleséggel etetek felváltva.

Ezeket a páncélos harcsák is szeretik. A törpe szívóharcsák viszont zöldségigényesek (sima vízben főtt cukkini, uborka, héj nélküli borsó, zöldbab, főzőtök, sütőtök, forrázott spenót... egy csomó mindent lehet nekik adni).


A klórtalanítót is érdemes lenne megnézned, hogy milyen és mit tud. Pl. a sima Neptun Antiklór semmi extrát, de a Sera Aquatan stressztelenít, a Seachem Prime 24 órára semlegesíti az ammónia mérgező hatását.


És kérlek, ügyelj a mondandót tagolására, nagyon vacak ezt a faltól falig szöveget olvasni, többször is, hogy megvan-e minden információ.

2021. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnezest en is eszre vettem hogy nem a legjobban irtam le a megjegyzesemet csak este vettem eszre hogy kicsit feherult es mar elegge faradt voltam. De ezt felre teve amiket infokat hianyoltatok leirom.

Novenyfajtak:

-2db petite

-1dbanubias barteri

-1dbanubias barteri nana bonsai

-1dbpogostemom

Azon kivul az utolso a talajba van ultetve mivel az ultetos noveny es az nagyon jol erzi magat nagyon sokat nott stb. Viszont az elso fajta amit irtam elegge elkezdtett barnasodni es elegge aggodok miatta. Ha neked nem gond legutobbi valasztado el tudnad magyarazni a tapozast hogyan ertetted, az en akvariumomba 10ml megy bele minden tisztitas utan de lehet ezt fel kene osztanom? A masik hogy a halak miatt ugye szoltatok amit teljes mertekben megertek, nagyon szeretnek nekik tarsat de eloszor ezt rendezni szeretnem. Voltak pandaim es ez megint egy masik dio hogy sajnos volt egy idoszak mikor sorra pusztultak a halak. A torpeszivoharcsak kapnak zolseget es vasfa is van bent. Szoval ahogy ezt rendezem be szeretnek ruhazni tobb halra. Az eheim biopowernek egyebkent van meg egy feje ami kisebb sodrasu most ilyen buborekozos fej van rajta es elegge nagy a sodrasa szoval azt ma cserelem. Az akvarium uvegen pedig van pont alga azt erosebb szivaccsal szoktam leszedni. Az etel. Vissza szeretnek valtani a regire ami tetra lemezes kaja volt mert ezt nem igazan kedvelem es lehet a halam se. Kapott regebben tubifexet viszont egyszer egy pete kikelt az akvariumomban ami rejtely marad hogy es miert azota nem nagyon kap es mivel a pellethez lemezes kajahoz volt szokva lehet azert nem annyira szerette a tubifexet. Nekem az aramlas gyanus mert mindig a masik sarokban bujdosik. Kepet ma mindenkeppen csatolok ahogy felkapcsol a lampajuk mert idokapcsoloval mukodik ez igy a bioritmusnak jobb. 2 ora korul kuldom a kepet addig is ennyi informacoival tudlak titeket ellatni ha valamire van meg szugseg irjatok meg. A kritikat meg nem veszem bele kotesnek bocsanat tegnap rosszul irtam le csak azt nem szeretem mikor emberek igy nyilvanulnak meg ,,szar az akvarium a ahalak el fognak pustulni igy maskor gondold at ezt” de nagyon szepen koszonom a segitsegeteket nagyon halas vagyok😊

2021. ápr. 15. 09:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam ertesitelek titeket hogy most a szuro fejet lecsereltem es az akvarium oldalanak iranyitottam igy is mozgatja a viz tetejet ami ugye a lenyeg de nem sodorja el a bettam. Amiota kicsereltem kb egy oraja a halam mindenhol uszkal esdig pedig inkabb csak az akvarium masik sarkaban volt es kezdi vissza nyerni a szinet a feher csik😊 remelem minden rendben lesz de azert az etrendjen meg a tobbi halon szeretnek valtoztatni es ha lehet akkor a novenytapoldatozasat le tudnatok irni hogy lenne jobb? Elore is koszonom a valaszotokat!
2021. ápr. 15. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!