Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet guppinak adni a betta...

Lehet guppinak adni a betta tápot?

Figyelt kérdés
Először bettára dobdoltam,de elkezdett egy picit algásodni az akvárium(barna alga),és mivel olvastam a garnéláról aki jó algatisztító úgy gondoltam hogy ,akkor veszek vagy 3at a betta mellé,de mint láttam a betta igazán territoriális hal,és nem akarnék három garnélát megölni ,a döntésképtelenségemmel.Viszont elgondolkodtam a guppi halon,mert ő nem igazán jelentene veszélyt a garnélára az akváriumban(30 literes).De a bettának való eleséget már megvettem.Az a lényeg ,hogy nemtudom hogy ha majd beszerzem a guppikat merjem e nekik adni,vagy vegyek nekik is külön tápot?(ne vessetek meg ha hülyeség az egész,csak nem akarok feleslegesen pénzt kidobni az ablakon)
2021. ápr. 16. 16:18
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit lassíts, ne kapkodj. Egyrészt ha tényleges alga-problémád van azon nem segít semmilyen állat hanem a kiváltó okát kell kideríteni. Viszont ahogy kiveszem ez egy frissen indult akvárium, abban meg természetes a kezdeti barna alga pár hétig. Sőt, ha minimális zöld pontalga jelenik meg akkor se ess kétségbe mert az is normális, akár “véglegesen” is. Érdemes beszerezni egy mágneses algakaparót, azzal az üvegről könnyen eltávolítható az alga.

Ekkora helyen szerintem vagy-vagy helyzet van, tehát vagy pár hím guppi vagy egy betta vagy garnélák.


Az nem baj ,hogy betta táp van. A táp amúgy is csak heti pár alkalommal kiegészítésnek jó. A fő eleségük fagyasztott kaja legyen mint vizibolha, fekete és fehér szúnyoglárva, sórák, cyclops stb. Ami kerülendő illetve nagyobb odafigyelést igényel az a vörös szúnyoglárva és a tubifex. Ha guppik lesznek akkor őket néha meg lehet kínálni forrázott/ főtt zöldségekkel, a betta ezekre annyira nem tart igényt.


Ajánlott oldalak:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mágnese algakaparó van,inkább a fűtőn meg ilyeneken idegesít ,hogyha megfogom akkor rögtön olyan nyálkás,nagyon picit látszik is.Sietni nem akarok,a garnélára pedig azért gondoltam mert hasznos kis állatkának tünik és megtetszett.De inkább veszek majd május körül 5,6 hím guppit,ha minden jól megy.
2021. ápr. 16. 17:42
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Lehetne simán csak garnélás. Ekkora helyen nem igazán társítanék halakat garnélákkal, a garnikat stresszelhetik vagy akár bánthatják is. Inkább olyan 50 liter körül/-től lehetne biztonságosan, de ott is jó sok mohával meg egyéb növénnyel. Persze lehet ,hogy szerencséd lesz s nem lesz bajuk, legalább is a felnőtt garniknak.
2021. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!