Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a leghalkabb légpumpa,...

Melyik a leghalkabb légpumpa, ami jelenleg kapható? Kb.200 l/h teljesítményű kellene, hálószobába..

Figyelt kérdés
2021. ápr. 19. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem nagyon van olyan, ami mellett nyugodtan fogtok tudni aludni. Hidd el, hálószobába nem való ilyesmi, átkozni fogjátok pár nap után.

Igen, vannak halkabb típusok, jártas vagyok a témában mivel nekünk is voltak halaink, de akármilyet is veszel, mindegyik rontja az alvás minőségét.

2021. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Agonoize ***** válasza:
76%
Én egy törsit raktam a légpumpa alá úgy nem hallatszik a zörgés,bár én 3 akváriummal alszok engem alapból nem zavar a dolog :D
2021. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Agonoize megkérdezhetem, hogy Te melyik márkákat használod?
2021. ápr. 19. 23:32
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Arra kíváncsi lennék, mire kell neked légpumpa!

Mivel az esetek 99%-ában ki lehet váltani más megoldással, szóval mi az az 1%, ami miatt neked szükséged van rá?


Egyébként ami csendes az nem olcsó. Az egyik legcsendesebbek a Schego -k, csak nincs belőle 200-as. 150-es, meg 250-es van.

200-as pl Jbl-ből van, ilyet nem próbáltam, de hallottam már róla, hogy állítólag csendes, bár ez nyilván relatív.

A Schego légpumpát gyárt, ebben profik. Tehát alig adnak hozzá lécsövet, vegyél magadnak, nem adnak hozzá visszacsapószelepet, vegyél magadnak, ők a gépre koncentrálnak, az legyen piacvezető.

A Jbl mindent is gyárt, változó minőségben, viszont dizájnban, kiegészítőkben, többet ad, mint a schego.


Az elhelyezés is fontos, pl ha valahova fel van akasztva, függesztve hogy nem érjen hozzá semmihez, aminek átadná a rezonanciát, akkor csendesebb.

Ha az is megoldható, hogy az akvárium fölött legyen elhelyezve, akkor talán egy 150-es is elég, és visszacsapószelep se kell.

2021. ápr. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Cseh típusú légemelővel működtetett szivacsszűresem van. Ahhoz kell új pumpa :)

2021. ápr. 20. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Építeni kell köréje egy belül habszivaccsal bélelt dobozt.
2021. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Agonoize ***** válasza:
Jah igen,bocsi csak nem léptem eb egy ideje nekem Tetratec APS 100 meg egy külső szűrőm 240 literes akvárium nem túlzsúfolva halakkal,
2021. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!