Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy aranyhalat....

Szeretnék egy aranyhalat. Tartható egyedül,illetve gömb akváriumban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő ebben a témában, de azt tudom, hogy a törvény tiltja a halak gömbakváriumban tartását. Nagyon rossz nekik.
2021. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen olvastam valami ilyesmit, de mintha még lenne a boltokban kapható.
2021. ápr. 20. 21:20
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Dohanytermek es alkohol is kaphato a boltban, de attol meg bizonyitottan karos az emberre nezve :)

Erted, ugye?

Egyebkent nagyon szep disz lehet a lakasban a gombakvarium, termeszetesen nem halakkal, hanem kb barmi massal, kavicsokkal, novenyekkel, stb.

Aranyhalnak egyebkent minimum 100 literes akvarium kell, tehat ha nagyon ragaszkodsz hozza, akkor megoldhato, de csinald normalisan.

2021. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ne kínozd szegényt csak azért mert úgy jól néz ki :(
2021. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha van kereslet, akkor kínálat is. A sok tudatlan embert bepalizzák a kereskedők, aztán megveszik, mert nem tájékozódtak előre, vagyis nem tudták, hogy ez nem jó, sőt a törvény tiltja. Ez amúgy nem csak a halakra, hanem a legtöbb állat tartására jellemző az országban. Nem megfelelő helyen tartják őket, nem megfelelően etetik, stb., ami egyáltalán nem jó, sőt még ártalmas is az állatnak. És azért kínozzák az állatokat, mert a kereskedő azt mondta, hogy az jó neki.

Pedig a kereskedő pont azért kereskedő, mert el akar adni. Semmilyen különleges végzettségük nincs, egy egyszerű kereskedő szakmával bárki dolgozhat kisállatboltban, és amúgy is ha ők ki vannak fizetve, akkor pont nem érdekli őket, hogy mi lesz az állattal.

Azt mondják amit a vevő akar hallani, hogy legyen bevételük. Ha a vevő azt mondja, hogy nem tudja megvenni, a hasamra ütök, a 100 literes akváriumot, akkor rá akarják sózni mondjuk a gömbakváriumot, hogy vegyen valamit, mert nekik az bevétel, és ők csak a pénzt látják.

Tisztelet a kivételnek, de a kisállatkereskedések 99,9%-a ilyen az országban, és sajnos sok vásárló sem elég tájékozott. Gondolom hisznek a kereskedőnek, mert kisállatboltban dolgozik, de amúgy ha kicsit tájékozottabban körülnézel, akkor látod hogy a legtöbb eladónak teljesen normális, hogy kínozza az állatokat.

2021. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Minimum 100 literes akváriumban tartsd, de ne gömbben. Szerintem lehet egyedül tartani, legalábbis enyém nincs rosszul egyedül sem.
2021. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben értem köszönöm. Illetve még akkor annyit, hogy lehet e egyedül.
2021. ápr. 20. 22:36
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Írták, hogy lehet.
2021. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
71%

Az a “minimum 100 liter” szerintem jó lesz 200-nak is :D Na, eredetileg mégis csak tavi halak még ha az “akváriumi” változatoknál nehézkes a kinti tartás/ teleltetés.

Csapathalak, minimum 2-4 hal kell de nyilván minél több annál jobb, csak a hely szab határt. Halanként ~50 litert számolj s 200 literbe mehet kb 3-4 hal. Illetve hidegviziek (kb 18-20 fok), szóval főleg nyáron hűteni kell a vizüket. Relatív könnyű tarthatóságuk ellenére nem ajánlom kezdő fajnak. Mielőtt bármit megvennél ezeket erősen ajánlom végigböngészni:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Látszik Teve lepontozásából, hogy még mindig sokan nyomorgatják az aranyhalakat szűk akváriumokban. Nem pusztulnak bele a magányba de ettől eltekintve csapatban érzik jól magukat. Az akvarisztikának a halak gondozásáról, neveléséről kellene, hogy szóljon és nem a halak életben tartásáról. A gondozás szerves része a halak igényeihez igazodó élettér és társítás biztosítása is. Nem azt a kérdést kellene feltenni, hogy tartható e így v úgy hanem azt, hogy mekkora az ideális akváriumméret és ide mekkora darabszámban kerüljenek. Le sem merem írni itt, hogy mi az én véleményem erről.:D Legyen elég annyi, hogy 300-literben tartottam őket pár évig és onnan egy nagyobb téliesített kerti tóba kerültek, a helyükre a tóban lévő serdülőkből kaptam mindig újakat. Egy rossz klímájú szobában gondok lehetnek nyáron erre mindenképp gondolni kell. Ha 100-literes akváriumot tudsz csak biztosítani akkor más, ide jobban illő halat válassz inkább helyette.
2021. ápr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!