Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menthető még a világítás?

Menthető még a világítás?

Figyelt kérdés

Adott egy Diversa Startup 80-as akksim. Olyan 2,5 hónapja üzemel,ekkor vettem bele sima bolti fénycsöveket(18Wattosakat,amilyet gyárilag is adnak a tetőhöz)

Ma reggel felkapcsoltam a világítást,úgy fél óra múlva pukkant egy kicsit és kialudt teljesen. Reménykedem benne,hogy csak a fénycsövek aludtak ki,szóval gyorsan elmentem és vettem két másikat ma délután(bár valószínűleg nem egyszerre alszank ki de reménykedtem...). De akárhogy rakom őket/tekergetem nem akar felgyulladni. A dugalj jó,a kábel sértetlen,ismerős szerint a trafóval lehet baj,de ahogy nézem azt nem lehet belőle kiszedni. Maga a tető egyébként kb 6-7 éves;ebből 4évet üzemelt aktívan,az utóbbi 2,5 hónapban kb napi 9 órát. Plusz 3 hete leszakadt az egész fénycső foglalattal együtt és kicsit belógott a vízbe.


Van valami amit még kibróbáljak vagy mindenképp kell egy új tetőt vennem?



2021. ápr. 21. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Van egy két érdekes részlet.

Pl mitől esett le foglalattal együtt? Elkezdett elérni, szétmenni az egész? Mert akkor fölösleges tákolgatni.

Meg valahogy biztos szét lehet szedni, csak nem egyszerűen.

Én biztos, hogy szétszedném, akkor is, ha belül szét kéne vágnom. Megfelelő szerszám kell hozzá.

Amúgy ezek nem hiszem, hogy trafóval mennek. Szerintem elektronikus előtét van benne.

Azt kéne kiszedni, és az egészet átkábelezni. 2x18 watt fénycsőhöz való elektronikus előtét kéne bele. 2-3 ezer ft.

2021. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ami a foglalatot tartotta ragasztás elengedett ezért szakadt le,azt visszafúrtam és szépen a helyén van.


Nekem sajnos nincs időm ennyire hozzáfogni szétszedni,nem is értek hozzá.

2021. ápr. 21. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor sajna cserés. Csak az azért nem olcsó.

Én a helyedben megnézném boltokban, fizikai valóságában, (a netes képek nem sokat árulnak el) és az lenne a célom, hogy minél inkább cserélhetőek legyenek benne az alkatrészek.

Mivel (ahogy tapasztalod is) sajnos ezek nem valami stabil elektronikát kapnak.

Ha viszont 1-1 elem tönkremegy, és cserélhető, akkor sokkal stabilabb alkatrészekre lehet cserélni.

2021. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha rettentő sok pénzed van, akkor nem tetővilágítás, hanem külön lámpatest, és esetleg egy üvegtető az aksira.


Azért kell ehhez sok pénz, mert ami olcsó, az szintén elég labiliska, nem vagy vele beljebb, mint egy tetővel. A jók meg horror áron vannak.

2021. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj nekem mindenképpen tető kell a gurámik miatt + madarakat is tartok.


Sajnos akkor tetőcsere lesz. Majd külön kérdésbe kirakom melyik tető legyen. Ugyanígy Diversa-ás tetőt néztem csak ledesbe vagy ugyanezt ami van.

2021. ápr. 21. 21:31
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
83%
Esetleg keress egy villanyszerelőt akihez elviheted a komplett tetőt, talán még az ismerőseid között is találnál hozzá értő szakit, lehetőleg ne önjelölt "mestert" keress. A házi barkácsolást elektromos készülékeknél csak a hozzá értőknek ajánlanám, pláne, hogy itt párás, vizes környezetben lévő berendezésről van szó. Érdemes árajánlatot kérni, nehogy többe kerüljön a szerelés mint egy új tető.:D Amúgy én is az előtét meghibásodására gondolnék a leírtak alapján.
2021. ápr. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az a baj mire találok is valakit egyáltalán nem is értek hozzá,fogalmam sincs mennyibe kerülne. Én semmiképpen sem akarok hozzányúlkálni.

Meg nem is tudom mivel lefedni az akksit,a madaraim meg nem lehetnek bezárva napokig. Remélem a növényeim kibírják legalább...

2021. ápr. 22. 07:54
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
50%
Egy akváriumot kb akármivel lelehet takarni ideiglenesen a madarak elől, pár napig a növények is bírják. Nyilván a te dolgod, hogy mit csinálsz én csak megemlítettem, hogy esetleg meg is lehetne javíttatni.
2021. ápr. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy adhatok is neked egyet... 80x hányas kéne, és hol laksz? Van egy 80x40-esem.
2021. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!