Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány hal tartható egy kB...

Hány hal tartható egy kB 300l-es akváriumban?🐟🐠🐚 Kép lent ⬇️

Figyelt kérdés

Hétvégén voltunk egy üzletben, ahol szerintem sok halat sóztak ránk és nem is biztos hogy ők így együtt ebben a formában tartható..

Kezdők vagyunk, úgyhogy kérlek nézzétek el, ha hibáztunk.


Kb 1 hónapja indítottuk az akvát elő növényekkel 50-50%-ban ioncserélt és csapvízzel, hétvégén hoztunk bele soooook halat, szerintem rengetegen vannak.

-52 Neon hal

-10 vitorlás (kicsik, nem eszik, nem bántják a kisebbeket inkább egymást fenyítik néha)

-4 gyöngy Gurami

-4arany Gurami

-6 indiai üveg harcsa

-4 Black molly

-4 arany molly

-5 Venezuela Orange

-6 zöld szumátrai díszmárna (ebből volt 6 piros csíkos, őket követtük mert csipkedtek a többieket)

-2 kék Ramirezi

-2 sárga Anci

-8 Szifo

-8 csigusz


Bárkinek bármi észrevételd van, légyszíves írjátok meg.

Célunk hogy egy jó kis csapatot éltessünk, látszólag jól érzik magukat, de szeretnénk ha később sem lenne gond.


Amit enni kapnak: lemezes, 2 féle tabletta és perla lárva, felváltva.

Növények napi 1x kapnak 2féle novenytapot.


Egy nagy eheim külső szűrőnk van és egy belső szivacsos.


[link]



2021. ápr. 22. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Hát barátom...

Ez túl sok külőnböző igényű hal, a vitorlások alapból már magukban túl sokal, a szifoknak nem ilyen lágy víz kell, de nem fogok mindent felsorolni, valamit gyorsan okozz ezzel az akváriummal

2021. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nem mondom, ami eszembe jutott.

Maradjanak szerintem a neonok, és az ancik, illetve maradhatnak a vitorlások azzal a feltétellel, hogy ha egy pár kiválik, a többinek mennie kell.

Ezeknek a halaknak nagyjából azonos igényeik vannak. De nem is értem, mit keres ennyiféle katyvasz egy akváriumon belül... ennek a vége így katasztrófa lesz.

2021. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a fentiekkel. Ez egy katyvasz. Sose fogod tudni mindegyiknek egyszerre kielégíteni a szükségletét, vagy ha 1 fajnak menni fog a többi lesz határon.

Ennek a következménye, hogy gyengék lesznek, és mindenféle betegségben elpusztulnak.

2021. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt kifelejtettem, hogy ezek a száraz vackok, amikkel etetsz, hosszú távon nem alkalmasak halak etetésére. Arra jó, hogy hetente 1-2 alkalommal, kiegészítésnek kapják. Amúgy vegyél nekik normális minőségű fagyasztott eleséget, ha kedveskedni akarsz nekik, és megérnek neked annyit az állataid, akkor meg élőt (ez drágább), illetve a jó idő beálltával akár gyűjthetsz is nekik. De a szárazkaják maradjanak heti 1-2 alkalomra.
2021. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kicsit vegyes érzéseim támadtak a kérdés és a leírás olvasásakor. Először is azt írod ,hogy volt kb 1 hónapos bejáratás s lágyítjátok a vizet tehát valami fogalmatok csak kell legyen a dolgokról. S egyébként is 300 liter már van az a méret ahol még ha mindent használtan veszel akkor is zsebbe kell nyúlni tehát átlag ember az csak-csak utánajár a dolgoknak -ha nem is teljes sikerrel- s nem tudom, lehet előre kérdez/ érdeklődik megbízhatóbb helyekről mielőtt nagyobb összeget kiadna. Mindegy, ezt a “ezt meg azt KELLETT VOLNA” felét hagyjuk mert már megtörtént ami megtörtént.


Ha szoktál olvasni más kérdéseket akkor láthatod ,hogy időről időre megjelennek a tiédhez hasonló “vegyes saláták” vagy inkább “halászlevek” amiknél nem különösebben meglepő ok miatt “nem állnak össze az ízek”. Baromi sok és sokféle halad van s nem szívesen kezdeném fejtegetni egyenként. A 2-es javaslata is egy működő opció de egyébként megjegyezném ,hogy csaknem mindegyik fajt vehetnénk külön-külön ,hogy egy-egy 300 literes akvárium úgymond “fő látványossága” legyen s hozzárakjunk 1-2 “töltelék fajt”.


Amit tehetsz ,hogy elsősorban átértékeled ezt az egészet, végiggondolod ,hogy tulajdonképpen mit akarsz/ mit szeretnél látni. Ha körvonalazódott a cél akkor lehet megtenni az első lépéseket mint például összeírni a fajok igényeit. Linkelek pár oldalt s legalább 2-3 oldalról mérd össze a kapott infókat szóval ne csak egyetlen egy oldalról írd:

[link] , [link] , [link] , [link]


Lenne még amibe belekötni (pl: a kaják) de most szerintem első körben fókuszáljunk a telepítettségre, majd közben illetve utána rátérhetünk minden másra.

2021. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, és azt is kifelejtettem, hogy a gurámik miatt le kellene fedni az akváriumot, mert meg fognak fázni! (mondjuk ebben a felállásban valszeg ez lesz a legkisebb bajuk, de azért, hát, na...)
2021. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Igen, volt némi fogalmunk, de akárhány üzletben jártunk mindenhol mást mondtak ezért estünk ebbe a hiába.


Köszönöm a tanácsokat, igyekszem a belinkelt oldalakat átolvasni és kialakítani nekik egy élhető környezetet ahol jól érzik magukat,azok akik maradnak, ez már a jövő zenéje...


Az akvárium fedve van és jelenleg 26 fokos a víz.


Bármilyen jótanács vagy kritika - nevezzük bárhogy- jöhet bátran!


Bosszant azért az a része hogy akik ezekben az üzletekben dolgoznak hogy adnak tanácsot? 🙄🙄

2021. ápr. 22. 12:35
 8/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Bosszant azért az a része hogy akik ezekben az üzletekben dolgoznak hogy adnak tanácsot? 🙄🙄”


Sokan azt gondolják (én is úgy gondoltam anno) ,hogy az ilyen helyeken hozzáértők dolgoznak. A szomorú valóság az ,hogy oda elég sima eladói végzetség, nem kell érteni az állatokhoz emiatt az eladók túlnyomó többsége nem ért hozza vagy egyenesen direkt félrevezet a haszon érdekében (mint mindig most is tisztelet a kivételnek).

Neked is azt tudom tanácsolni ,hogy mindig felkészülten menj vásárolni mert nem csak kisállat üzletekben akarnak átverni.

2021. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
79%
A többiek leírták, hogy itt nagy bajok lesznek én ezt csak megerősíteni tudom, sok-sok haltól meg kellene válni ahhoz, hogy ez működjön vagy kellene még vagy 3 kisebb nagyobb akvárium. A szűrés jó lesz de mindenképp ritkítani kell az állományt és itt most nem a neonokra utalok, ők éppenséggel maradhatnának is. Én nem szeretnék belefolyni a ritkításba de az elevenszülőket, gurámikat, márnákat és a vitorlások nagy részét kapásból kivenném, (a legszebb hímet és a nőstényeket hagynám meg). Gyakorlatilag még egy 300-literest simán telepakolhatnál az ázsiai halakkal és akkor még az elevenszülőknek mindig nincs megfelelő helyük. Más, tegyél az akvárium mögé egy sötét lapot, kiemeli a halak színét és biztonságérzetet ad. Tudom, hogy nem ez a legfontosabb de azért megemlítem. Hát, nem egyszerű a helyzet de valamit lépni kell, szerencsére még kicsik a halak és így lesz idő gondolkodni.
2021. ápr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Én meghagynám a neonokat, az ancikat, meg a vitorlások maximum felét(egyelőre). Gyakorlatilag lehetne még két másik akváriumot összehozni a többi halból. Egyet amiben elevenszülők, meg egy ami az ázsiai fajoknak van.
2021. ápr. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!