Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Torpe karmos beka, 12 literes...

Torpe karmos beka, 12 literes akvariumaba szuro?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Par napja vettem egy torpe karmos bekat. Nem vagyok jartas a temaban bar ugyan utana olvastam de erdemleges valaszra nem talaltam,hogy kellene e szuro az akvariumba. A kajatol elegge budosodik es zavaros a viz ezert jutottam arra hogy jobb lenne beszerezni egy kisebb teljesitmenyu szurot. Persze a kevesebb kaja is opcio lesz. Szoval milyen szuro lenne a legidealisabb szamara? :) (tudom hogy nem szereti a nagy vizmozgast tehat valami olyanban gondolkodom ami nem okoz nagy aramlast) ha van meg barmi jo tanacs a tartasat illetoen azt is szivesen fogadom!

2021. ápr. 26. 06:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt iszonyú picike az az akvárium - az gyakorlatilag egy befőttesüveg, mindenképpen cseréld le nagyobbra.

Másrészt a karmosbéka társas állat, 3-4 db ot tarts belőle, ez így neki nem jó.

2021. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alaptétel az, hogy törvény tiltja, hogy gerinces állatot 30 liternél kisebb akváriumban tarts.


A folytatás az, hogy teljesen vízi életmódot folytató állatokról van szó, tehát az akváriumuk ugyanolyan felszerelést, gondozást igényelnek, mint a halak, amihez a szűrő alap. (A bőrük miatt viszont tudnak érzékenyebbek lenni.)


A szűrő feladata az, hogy lebontsa az élőlények által termelt, mérgező ammóniát előbb nitritté, majd sokkal kevésbé mérgező nitráttá, a szűrő porózus anyagában lakó szűrőbacik segítségével. A szűrőbacikat vagy veszed (tárolástól függően Tetra Safestart vagy Sera Nitrivec jó lehet) vagy kunyerálod (egészséges akváriummal rendelkező akvaristától, nedves szűrőanyagot kérsz) vagy "becsalogatod" az akváriumba, mivel ezek a levegőben is megtalálhatóak (4-6 hét járatása és üres etetése az akváriumnak, mire beköltöznek és elszaporodnak, meglévő állatnál erre nincs időd).

Tessék szépen utánaolvasni: [link] és [link]


A 30 literes alsó határ nem véletlenül lett kitalálva: minimum ekkora vízmennyiség szükséges ahhoz, hogy bármiféle biológiai egyensúly létrejöjjön és stabil maradjon. Szóval 12 literbe rakhatsz bármit, annyit fog érni, mint halottnak a csók: a víz büdös marad, tele ammóniával és döglött béka lesz a vége.


Szóval el kéne tipegni a boltba, összeszedni egy normális méretű akváriumot is, megfelelő felszereléssel. A kérdés az, hogy mi a prioritás, mik a lehetőségeid.

A szetteknek a világítás és a szűrés a gyenge pontjuk, viszont egycsapásra megoldják a problémádat. Egy Aquael Leddy 60, vagy egy Eiheim Aquastar 54 még éppen el is döcöghet a belerakott technikával alultelepítve, a legigénytelenebb növényekkel. Gyorsan, egyszerre megoldja a problémádat, viszont amint mást szeretnél, megint költhetsz rá egy valag pénzt.

Ha magadnak válogatod össze az üveget és a technikát, akkor megveszed az erősebb világítást, bikább szűrést, ami zsebbenyúlósabb, de hosszú távon kifizetődőbb.


Méretre 40-60 liter közötti akváriumot ajánlok. Minél nagyobb és minél jobban alul van telepítve annál könnyebb fenntartani a biológiai egyensúlyt. A karmosbékák egyébként társasok, szóval amint megfelelő méretű akváriumban lesz normális biológiai szűrésed, 2-3 társat még jó lenne venni hozzá.


(Ha érdekel, a 40 literes akváriumomban 3 db törpe karmossal egy Eheim BioPower 160, igen, vonalzóval mértem, hogy belefér-e. Az akvárium sűrű növényes, 80%-át növény borítja, és kb. 2 hetente cserélek rajta 30-40% vizet. A világításban majd a többiek tudnak segíteni.)

2021. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még a legapróbb nyílméreg békát sem lehet normálisan tartani 35-40 literes méret alatt, pedig azok nem vizi életmódúak, csak párásítani kell nekik.

Vegyél egy normális méretű akváriumot és hozzá való felszerelést.

2021. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3-5 db törpe karmosbéka, 40 literes akvába szűkösen, de elfér.
2021. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

A helyzet az hogy olvasgattam mielőtt vásároltam ez meg csak egy ideiglenes otthona, viszont vagy ennyire tudatlanok a kereskedésben vagy csak szimplán szarnak az egészre... Ők ajánlották ezt a méretű akváriumot, sőt nem ajánlott szűrőt sem ez is inkább az én csőröm piszkalta hogy ugyan nehogymar ne kelljen neki. Ráadásul azt hogy egyedül is nyugodtan tartsam ezt is ők mondták mert rákerdeztem. :/

2021. ápr. 26. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kisállat kereskedésben semmit sem tudnak az állatokról.
2021. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy semmit nem tudnak, de amit 5 írt, az már kriminális. Ha tényleg képesek így árusítani, be kéne záratni őket.

Pláne hogy a kérdező is vehet még egy akvát, ergo neki is anyagi kár h félreinformálták.

2021. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!