Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a halaim?

Soma9111 kérdése:

Miért halnak meg a halaim?

Figyelt kérdés

Nem rég a napoban vettem egy 54 literes akvárium szettet levegőztető, vízforgató, víz melegítővel.

Ki lett takaríva az akvárium.

Friss víz bele, lett bele téve ilyen antibakteriális valami kék folyadék, amit adtak hozzá, hogy rakjak bele egy x mennyiséget.

2 napig állt, ment a víz forgató, víz melegítő, szűrő, minden, van benne egy nagy növény is, lámpa is ment megy, bele vettem ilyen alap díszhalakat, zöld Dánia kék vörös neon hal sifo platti, kis harcsák mollik, és folyamatosan halnak meg.

Ma 5 hal halt meg....

Pedig megy minden benne, 27 fokon tartom a víz hőmérsékletét.

Mitől lehet ez? és mit tegyek?



2021. ápr. 29. 01:57
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem én már nem érem meg azt, hogy egy olyan társadalomban éljek, aminek az alap oktatásához hozzátartoznak olyan evidenciák, hogy milyen alapelvek szerint kell állatot (haszon, vagy hobbi állatot) tartani.

Ilyen alapelv, hogy ne a semmire, 2 sor utánaolvasása nélkül találjuk ki egy állat igényeit, és ne a fantáziánkból szülessenek meg az optimális tartási feltételek, hanem vegyük a fáradságot, és előre járjunk utána ezeknek a dolgoknak.

Azért ez mégse egy zokni stoppolás, hogy ha elb@sszuk se történik tragédia, mégiscsak állatok élete van a kezünkben!


4. kérdést olvasd vissza a kategóriában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


14,15,16-os válasz.


És akkor ilyenekre ki se térek, hogy még egy 3 hetes bejáratás után se lenne nálad semmi keresnivalója 6-7 fajta halnak, pláne nem ilyeneknek hogy molly meg xifó, aminek 150 liter a beugró méret.

De nem megyek bele jobban a részletekbe, mert minden infó ott van 2 kattintásra pl a 16-os válasz linkelt oldalain.

2021. ápr. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
84%
Azért pusztultak el mert az akvarisztikai alapok elsajátítása nélkül ennek ez a vége általában. Hiába van egy technikailag felszerelt akváriumod ha fogalmad sincs a halak igényeiről és a vízben zajló folyamatokról. Szánj időt egy kis önképzésre a témában és meglátod sikerülni fog. Nem csináltál részleges vízcserét a fertőtlenítés után, majd kimaradt 3-4 hét bejáratási idő, kevés a növényzet és különböző igényű halakat tettél számukra roppant kicsi helyre, tartok tőle, hogy fertőtlenítés és beszoktatás nélkül. A maradék csak úgy menthető meg, ha elolvasod az adott hal tartási igényeit és annak megfelelően beállítod a hőfokot majd 2 naponta 15%-os vízcseréket csinálsz 3 héten át és közben elsajátítod az akvarisztika alapjait.
2021. ápr. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Gyakorlatilag megölted őket.

Olvasgass akvaguru.hu-t, aztán kezd nulláról az egészet.

2021. ápr. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt: azt a helyet, ahol ezt az akvárium indítási módot ajánlották, messzire kerüld el.
2021. ápr. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Ammóniamérgezésben.


Aminek az az oka, hogy egy nitrogén körforgással nem rendelkező akváriumba belezsúfoltál 2x-3x annyi halat, mint amennyit egészséges nitrogén körforgással elbírna. Biológiai körforgás nélkül nincsen, ami lebontsa a halak által folyamatosan termelt ammóniát, így halak a saját végtermékükbe fulladnak bele. Mivel barokkosan túl van telepítve az akvárium, így a folyamat piszok gyors.


Kötelezőolvasmány: [link] és [link]

Díszhalprofilok (meg növény, puhatesű): [link] [link] [link]

Persze itt is tudsz kérdezni, szívesen segítünk, de ezeket ajánlott előtte átolvasni, megemészteni.


Engem érdekelne, hogy az "anitbakteriális kék folyadék"-on túl milyen vízkezelőt kaptál, mert ha nekimégy a vízminőség javításának, valami antiklór kelleni fog. (Neptun Antiklór, Sera Aquatan, Tetra Aquasafe, esetleg Seachem Prime, bár nem hiszem, hogy utóbbit csak úgy leemelnéd a polcról, pedig az 24 órára semlegesíti az ammóniát, így ideiglenesen kihúzhat a szarból.)


Az is érdekelne, hogy milyen fajból mennyi halad maradt.


A kék cucc egyébként metilénkéknek hangzik, antibakteriális gyógyszer és semmi keresnivalója az akváriumban, mert a "rossz bacikkal" együtt kiöli a szűrőbacikat is. Ha metilénkékes kezelésre van szükség, akkor a halat rakod át kezelőakváriumba, ritkább esetben a szűrőt mented át valahová.

Mondjuk jelen pillanatban nem oszt, nem szoroz.


-----

Az általános morcosság annak szól, hogy a megfelelő kezdéshez szükséges információk egy az egyben elérhetőek neten. Ennek ellenére még mindig túl sokan kezdenek ennyire rosszul ("mert az eladó azt mondta", "mert a szomszéd is pont így csinálja még sincs semmi bajuk" stb.).

2021. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

A saját vizükkel együtt tetted bele őket?

Nekem külön felhívták a figyelmemet hogy szükségük van a baktériumokra ami a vizükben van,új akváriumban ez nincs meg csak ha teszel bele (kapni is lehet hozzá ilyet amit bele öntesz és azzal járatod). Én vizet kaptam külön egy nagy adagot a saját akváriumukból. Semmi bajuk azóta se,bár tény hogy 2 halam van csak.

2021. ápr. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Úgy voltam vele egy kereskedő Csak ért már hozzá, de akkor látom neki csakk az a lényeg, hogy eladjon mindent, egy kis harcsát is, ami fél méter nagy lesz, az is mehetne az 54es akváriumba.....

2021. ápr. 29. 17:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pleco biztos a harcsa? Mert az algaevő harcsa (anci) is hasonló de azért csak 15 cm-re nő meg.
2021. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Visszamenőleg is köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Sikerült azóta minden! :)

Rengeteg videót, oldalakat néztem, nézek, illetve facbook csoportokba is benne vagyok, és jelenleg is tanulom az akvarisztikát :)

Elég össze tett. De nagyon szép és meg ér minden tudást.

Még az életem során egy papucs Listának még szeretnék egyszer egy leopárd gekkot 🦎, de az még a jövő zenéje, ott már nem akarok hibázni! Előtte mindent ki tanulok róla,azért csak egy egzotikus állat, meg amúgy is!

Köszönöm mindenkinek tanácsát, válaszát!

(És vissza térve a fél Méteres harcsákra hálla az égnek végül egy anci lett pleco helyett, és és a hari egy sima Black sp vanezuala) 👌 👋 😊

2021. szept. 25. 10:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a visszajelzést!
2021. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!