Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudnám kiírtani a békákat?

Mivel tudnám kiírtani a békákat?

Figyelt kérdés
A szomszéd medence nincs használva kb 10 éve, és összegyült benne szép kis moslék, a szomszéd telek a mienk, de nem nagyon van használva, a békák összegyűltek és nagyon hangosak esténként.. Csukott ablakkal is mint egy kórus, kibírhatatlan.. Rengetegen béka gyűlt össze hang alapján, tudom hogy valahol hasznos állat lehet a béka, viszont ez nem az a szitu..Kérlek hasznos kommenteket írjatok, mert tényleg kibírhatatlan.

2021. máj. 1. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Megszünteted a jelenleg életterükként funkcionáló medencét, így képtelenek lesznek tovább állni. Magyarországon az összes kétéltű védett, így ha nem akarsz kisebb vagyont kifizetni a helyi erdészetnek, ne kezd el gyilkolni őket.
2021. máj. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
83%
Lehetőleg semmivel.
2021. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Gólyával
2021. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha megteszed, az természetkárosítás, ami bűncselekmény.

Nem értem viszont a viszonyokat. Van egy szonszéd telek, 10 éve senki nem használja, de a tiétek? Vagy ha másik telek a tiétek, az miért lényeges? Ha a tiétek, miért nincs rendberakva?

2021. máj. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Sokan élnek tóparton, azok miért tudják elviselni? Lemészárolni tilos őket de elköltöztetni lehet. Nem tudom mekkora a medence, szóba jöhet-e a leeresztés és az összefogdosás. Azt tudom hogy elhallgatnak minden zajra vagy fényre, vajon brekegnek-e ha meg vannak világítva éjszaka vagy valami motor percenként csobogtatja a vizet.
2021. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy te mit képzelsz magadról kérdező? Milyen jogon bántasz élőlényeket? Ki vagy te, hogy ilyen fontosnak érzed magad, hogy békákat írtsál csak mert téged zavar?
2021. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jelentsd fel a terület tulajdonosát. Ja, hogy az te vagy? Pucold ki a mocsarat a medencéből, és nem lesz béka... de ne panaszkodj ha megesznek nyáron a szúnyogok! És lehetőleg ne öld meg a békákat mert védett állatok, hadd keressenek új otthont ha már te ilyen élhetetlen vagy.
2021. máj. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Az összes kétéltű védett Magyarországon. Szomorú hogy a békák elpusztítása egyáltalán felmerült mint opció. Főleg hogy a megoldás pofon egyszerű, rendbe kell tenni a telket, megszűntetni a mocsarat.
2021. máj. 2. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Tehát akkor a tiéd a medence.

Szóval a te igénytelenséged és trehányságod miatt szaporodtak el a békák.

És véletlenül se abba fektetnél energiát, hogy a probléma eredetét kezeld, és rendbe tedd a portádat, hanem abba, hogy a nemtörődömséged okán létrejött kisebb populációt kiirtsd. Logikus.

2021. máj. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
89%
Hát barátom nagyon rosszul próbálod orvosolni a saját magad által generált problémádat. Tedd rendbe a telked, v add el ha nem tudod gondját viselni. Amúgy nem biztos, hogy rengeteg békáról van szó nálam egyenlőre egy van de ez az egy is képes "kánonban" brekegni, kb olyan lármát csap mintha tízen lennének. Én jól megvagyok a kis jövevényekkel és néha gondozom is a kertem állatait. Azért a kis bosszúságért amit némelyik okoz ( pl vakond, kabóca, csiga ) cserébe nagy hasznot hajtanak összességükben, ha ápolt a környezet nem szaporodik el semmi zavaró mértékben.
2021. máj. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!