Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algazo halakat irnatok?

Borcika kérdése:

Algazo halakat irnatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy 112 literes tarsas akvarium (2 coryodas, tudom, tudom, meg veszek hozzajuk 3-at.2 torokatum harcsa, 12 neon, 5 guppy) es ide szeretnek algazo halakat. 4-5 gebet neztunk ki, ok tuti lesznek. Emelle szeretnenk meg 3-4 mas fajta algazokat. Anci kilove, kb 6 pusztult el, az okot nem tudjuk (volt eleg alga, ugyhogy nem ehenhaltak).


Elore is koszonom a segitseget.



#tarsasaksi
2021. máj. 5. 20:57
 1/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Előre szólok ,hogy ne sértegetésnek meg kioktatásnak vedd, de:


“2 coryodas, tudom, tudom, meg veszek hozzajuk 3-at”


Azaz 5 cory, ami így is nagyon határeset. Inkább 6-8 lenne a minimum.


“2 torokatum harcsa”


Nekik viszont kicsi az akváriumod. Ha most még kicsik akkor mihamarabb ajándékozd el mert ők inkább olyan 150-200 litertől tarthatóak. Helyettük mehetnének még cory-k (lásd: egy toro megnő 18-20 cm-re, tehát 3x vagy 4x nagyobb mint egy átlag corydoras).


“12 neon”


Ők így rendben lennének.


“5 guppy”


Létszámra ők is nagyjából rendben de kissé kilógnak a sorból mivel közép-amerikai keményebb vizet szerető elevenszülők, de elvannak középkemény vízben.


“4-5 gebet neztunk ki, ok tuti lesznek.”


Nem akarlak lelombozni de a gébek nem kényesebb, lágyvizes halak? Mármint ahol 6 anci elpusztul ott nem hiszem ,hogy bármilyen géb megmarad.

Amúgy ha már anci, ők sok más algaevőhöz hasonlóan inkább csak kiskorukban esznek algát, utána már kevésbé. Ezért rendszeresen kell nekik adni forrázott/ főtt zöldségeket s nem vetik meg az állati eredetű kaját sem és kell fa az akváriumba mert annak kérgét rágcsálva jutnak számukra létfontosságú rostokhoz.


Amúgy miért akarsz mindenképp algaevőket? Ha alga problémáid vannak azon ők nem segítenek, sőt.

Ezeket az oldalakat erősen ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem akartam írni mert gyakorlatilag Tevétől mindenre választ kaptál de egyszerűen nem hagy nyugodni a 6db anci elpusztulása. Csak utána kellene járni ennek. Az, hogy 1-2db elpusztult még úgy ahogy magyarázható tenyésztési hibákból eredően, de 6 db egymást követően az nagyon durva, nem is halottam még ilyenről. Az inkább jellemző kezdő akvaristáknál, hogy minden hala elpusztult csak az anci maradt életben. Ha gondolod segítek kitalálni mi lehetett a baj, Teve is bizonyára szívesen segít.
2021. máj. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tapasztalat megosztása. Egyik akvás csoportba rakott fel egy hölgy nem olyan régen a saját tapasztalatát. 9-10 hónapig volt egy anci pár liter vízben egy garázsban ugyanis hagyatéki után költöztek és minden halat kiszedett az akvából elajándékozta azokat, és nem vette észre hogy maradt még egy anci.

Képzeld majd 10 hónap után mikor visszament a házhoz az anci még élt...

Úgyhogy ők brutál szívósak. Hatalmas a baj ahol már az anci se bírja.

Szóval fogadd meg a többiek tanácsát.

Milyen szűrőd van amúgy, illetve milyen vizet használsz?

2021. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eheim classic 250 kulso szuro, a viz valtozo. Szoktam ioncsereltet, de valamikor csak sima csapviz vizelokeszitovel.
2021. máj. 6. 10:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fa van az akváriumban?
2021. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Az anci éhen tud halni, ugyanis nem minden halfaj eszik minden algát. Ha a számukra ehető algát lepucolják (napok kérdése), a többiek kajájából vagy jut nekik elég vagy nem. Hogy komplikáljuk a helyzetet, iszonyat ritka a tisztán növényevő "algázó", az algában ugyanis mindenféle apró rovarok, rákok megtalálhatóak, amelyeket az algával együtt megesznek. Ezért:

---> A legtöbbje növényevőbe hajló mindenevő

---> Ugyanúgy igényli a saját táplálékot, mint egy neonhal vagy egy Corydoras.


Szóval én is lebeszélnélek az algázóról, szerintem ha a Corydorasokat pótolod fullon lesz az akváriumod, nem hiányzik oda a plusz vízterhelés.


A gébekkel elsősorban nem a vízkeménység a baj, hanem hogy ezek gyors folyású, oxigéndús hegyi patakokból származnak, és akváriumi körülmények között is ugyanezt kellene replikálni, ha normálisan akarod őket tartani.

2021. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
83%
Ahol két torokátum túrja a talajt ott másnak nem igen marad kaja és ekkora helyen a stresszkeltő hatásuk is nagy a többi talajlakóra nézve, ez mindjárt két negatívum, harmadik az ingadozó vízminőség. Azt írod hol csapvíz, hol lágyított, ennél rosszabbat nem is tehetnél. Igen, az ancik dög és korhadékevők , kérgek, algák és egyéb növényi eledel mellé állati eredetű kaja is kellene néha. Mindennek ellenére annyira nem lehetett veszélyes a helyzet ha a többi hal életben maradt, lennie kell itt még valaminek csak még nem derült ki.
2021. máj. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Már feltetted egyszer(vagy többször) ezt a kérdést, akkor is ugyanez volt a helyzet, szóval legelső javaslatom hogy adj el mindent a francba és hagyd ezt amíg utána nem olvasol.


Túl van telepítve az akvárium, ne akarjál semmilyen egyéb halat. Az ancik a páncélosharcsáknak lehulló kajából valamennyit biztos tudtak szerezni, csak nem eleget, de meglepően kevés kajával is elstagnálnak. Szóval ők is inkább a túlzsúfoltság miatt pusztultak ki. Passzold el a torokátumokat, nem ide valók. Így vehetnél még 4 coryt, és kb ennyi. Ezzel a szűréssel még ez is necces, de jól megválasztott szűrőanyaggal elmegy.


Valamint egyszer ioncserélttel egyszer csapvízzel cserélni megint qrva nagy butaság, ezzel is lehet ügyesen tizedelni a halállományt. Új vízhez mindig fokozatosan szoktatunk halakat, egyre több ioncseréltet adagolva a cserevízhez. Aztán a kívánt értéknél mindig ugyanannyi TDS-re keverjük miután hozzászoktak.

2021. máj. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

1-est kiegészíteném ezzel:

" 3-4 mas fajta algazokat."


Ez elég félreérthető. Ez így konkrétan azt jelenti, hogy 3-4 fajtát akarsz még beletenni. Ez nyilván nem járható út.

1 faj jöhet szóba, de abból se 3-4 db.

Nagyobb L-es harcsák szóba se jöhetnek, teljesen más felállással elképzelhető lenne mondjuk 1 db.

Kisebbekből meg egy életképes raj kéne, 7-8 egyeddel.


De ez csak egy elméleti mellékvágány, a lényeg az, hogy egyelőre a jelenlegieket tanuld meg jól tartani.

Jelenleg is teljesen irreális fajokat tartasz!


Alapvetően az a nagy helyzet, hogy ha annyit se tudsz, hogy egy ancit ugyanúgy kell etetni, mint a többi halat, mert az alga mellett lazán éhenhal, pláne egy nagyobbacska példány,

ez a hozzáállás alapjaiban kérdőjelezi meg azt, hogy alkalmas vagy e bármilyen állat tartására.

Azért annyi legyen már minimum, hogy ha magad mellé veszel egy állatot, olvasol róla 3 sort, hogy mekkora helyen kell tartani, mivel kell etetni... nem is értem, enélkül hogy ?!

2021. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!