Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sárgafülű ékszerteknős mellé...

Sárgafülű ékszerteknős mellé csigát?

Figyelt kérdés
Van két nagy sárgafülűm. Arra gondoltam az akváriumon belül egy kisebb akváriumba tennék tapadós halakat úgy hogy csak a víz járjon de az állatkák ne érintkezhessenek. Viszont az állatkereskedésben ajánlották, hogy inkább tegyek melléjük csigákat, mert azt talán nem bántanák a tekik. Valakinek van ezzel tapasztalata? Jelenleg sziklák vannak amik szigetként funkcionálnak, oda vettem egy csiguszt próbából, de ott nem férnek hozzá. Viszont hosszútávon majd kikerülnek a sziklák és a csigusznak nem biztos hogy lesz rendes búvóhelye. Valakinek tapasztalatok?

2021. máj. 6. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretik a vízicsigákat. Megenni. Főleg az almacsigát, annak puhább a háza és csak úgy roppan a szájukban :)
2021. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A teknősök iszonyatosan leterhelik a vizet. Nagyon nehéz lenne fenntartani olyan vízminőséget, ami megfelel egy halnak, vagy akár csak egy csigának is, ha nem több száz, vagy inkább ezer literes medencéről beszélünk...

Ha a vízminőség nem a legjobb, a teknősök nem fognak elpusztulni, mert ők légköri oxigént lélegeznek, de egy hal megmérgeződik a vízben felgyülemlő káros anyagoktól, mint az ammónia vagy nátrium vegyületek. a csiga úgyszintén.

valamint igen, a teknős táplálékát képezik a halak és a csigák, szóval, ha hozzájuk fér, meg fogja enni őket. Szerintem, ha nem egy nagy kerti tóban tartod őket, tegyél le erről a tervről.

2021. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Úgy látom ma sem ittam rendesen mert egy vakkantásnyit nem értek az egészből. Van benne csiga,teknős,pióca,szikla,akvárium de nem bírom összerakni. Nekem is van teknősöm és rajong a csigákért de azok sosem viszonozzák mert nincs rá idejük. Amikor még kicsi volt és nem feltételeztem róla semmi veszélyeset a vele egy tóban lévő halat is szétmarcangolta. De vörös a füle nem sárga, nem tudom hogy itt teknősek számít vagy már kívül esik a spektrumon.
2021. máj. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kis akváriumba ne tegyél "tapadó halat", mert nem oda való. Meg ez az akváriumban akvárium ötlet csak szerencsétlen teknőstől venné el a helyet. Hólyag, postakürt, meg mocsárcsigával próbálkozhatsz, ezek olcsók, de nem fűznék nagy reményeket a túlélésükhöz.
2021. máj. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!