Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen félénkek a halaim?

Miért ilyen félénkek a halaim?

Figyelt kérdés

2 napja költöztettem be őket, de látszik, hogy nagyon félnek, stresszesek meg ki vannak fakulva.

8db moszkító razbórát vettem, ők az első halak, eddig csak növények meg garnélák voltak benne. Azóta tettem fekete fóliát a hátsó üvegre, de így is,.szinte az árnyekomtól megijednek.

Mivel lehet lenyugtatni őket?



2021. máj. 15. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
a halak mar csak ilyenek... de tenyleg, minden hal kb. ilyen. alapvetoen felenkek
2021. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Majd megnyugszanak idővel, meg kell szokniuk. De azt ne várd hogy füttyre oda fog menni, a halak nem lesznek szelídek soha, csak idővel megszokják az embert
2021. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Egyes halak nagyon érzékenyek a környezet fényviszonyainak megváltozására, hiszen az árnyékok számukra valami predátor okozta veszélyhelyzetet jelentenek. Ezért nem szabad kis akváriumban tartani halakat, ahol menedéket sem találnak.
2021. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A világos talaj, kémiai anyag a vízben, ablakon beverő napsütés, stb. Amúgy 2-nap kevés a beszokáshoz. Majd egy hét múlva amikor megtanulják hogy a közeli mozgás nem ragadozót jelent hanem kaját.
2021. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!