Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy elvileg terhes guppim....

Pityuka1001 kérdése:

Van egy elvileg terhes guppim. Így vettem. Az lenne a hogy muszály feketének lennie a terhességi foltnak? Vagy elég ha sötét barna? És a hím guppi kergeti és csipdeli a hasa alját.

Figyelt kérdés

2021. máj. 22. 12:11
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
A terhességi folt gyakorlatilag maga az áttetsző testfal a színezete aszerint változik, hogy sötétebb ill világosabb színű e az ikra,v ivadék. Sötétebb színű nőstényeknél kevésbé feltűnő az ikrafolt. A hím kaja reményében csipkedi a kitüremkedő tojónyílást, valószínűleg evett már az épp kibújó kishalakból és várja a többit. Több nőstény tartásával, sűrű növényzettel némiképp orvosolható helyzet. Akár külön akváriumba, megfelelő méretű ellető ketrecbe is tehető a nőstény, mármint ha minden kishalra szükséged van.
2021. máj. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lön raktam 1 napra de semmi. Néztem a hasát de nem folt fekete és azóta kergeti a hím. Illetve van egy arany mollym is nagyon nagy a hasa de nincs terhességi folt. Az zerhes vagy nem? Vagy szimplán jól van lakva? Betegnek nem betek kezelve vannak és fertőtlenítva van a víz kb havonta
2021. máj. 23. 11:52
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy csak párzani szeretne de a nőstény még nincs kész erre, nehéz ezt így kitalálni. Mi a francnak fertőtleníted a vizet, ezzel csak kinyírod a bontóbaktériumokat a szűrőben és a talajban. A mollyk képesek bezabálni pláne szárítottból, ezeket áztasd be kicsi etetés előtt és egy héten max 2x adj belőle, a többi kaja fagyi ill forrázott vegyes zöldségféle legyen. A rendszeres fertőtlenítés helyett heti 2x 15% vízcserét javaslok talajporszívózással egybekötve.
2021. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!