Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat rakhatok egybe?

Milyen halakat rakhatok egybe?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Adott egy 90 literes akvárium, amit jelenleg 5db guppy és 5db pandaharcsa lakik.


Kérdésem az lenne, hogy (szerintem) elférne még 5db hal kb, viszont nem tudom milyen fajták. Neonok pl nem, mert csak 60cm körül van a hossz ezért nem lenne sok helyük úszni. Gondolkoztam plattikban, vagy esetleg még 5db guppyban. Mit gondoltok? Van esetleg más fajta ami mehetne?


Illetve a másik kérdésem, hogy gondolkoztam garnélákban is, szerintetek a guppyk megennék őket? Ha igen, az baj? Nyilván nem etetni szeretnék velük, de hallottam,hogy olyan gyorsan szaporodnak mint a csigák, akkor gondolom nem baj ha néha néha 1-1 "eltűnik"?


Kérlek ne szedd le a fejem, ha valamit rosszul gondolok/csináltam, kritikát minden agresszivitás nélkül elfogadok.


Köszönöm a válaszokat



2021. máj. 27. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy csapat zebradánió vagy egy pár törpegurámi esteleg pirosorrú pontylazac de ők inkább nagyobb rajban érzik jól magukat.
2021. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
akvaguru.hu-n olvasgass, ott minden fajta egyedi igényei le vannak írva, gyönyörűen összeállítható a segítségével egy optimális összetétel.
2021. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hím guppik vannak, akkor én azoknak a számát növelném. Ha nőstények és hímek is vanak vegyesen, akkor nem tennék be már többet, idővel úgyis szaporodnak majd...
2021. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Garnéla: Ha van elég növény, ahová el tudnak bújni, akkor több lesz a szaporulat, mint amennyit levadásznak a guppik. A guppi eleve nem jelent rájuk nagy veszélyt.


Pandából vennék még 2-3-at.

Lehet venni még vagy 1-2 ancit vagy 3-5 otocinclust.

És elfér még egy pár ramirezi. Raminál fontos, hogy mivel etetsz.

2021. máj. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!