Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap sikerült a férjemnek 4...

Tegnap sikerült a férjemnek 4 db betta splendens nőstényt venni. Sajnos nem voltam vele, így elhozta őket egy privát személytől. (Ha látom, nem vesszük meg!!!) 2 db nőstény ferde pozícióban úszik nehézkesen és görbék. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tegnap sikerült a férjemnek 4 db betta splendens nőstényt venni. Sajnos nem voltam vele, így elhozta őket egy privát személytől. (Ha látom, nem vesszük meg!!!) 2 db nőstény ferde pozícióban úszik nehézkesen és görbék, púposak. Nem találtam megfelelő választ a kérdésemre a "guglin". Esznek. Az biztos, hogy nem volt megfelelő a tartási körülmény, (8literben 8 hal) kb 6-8 hónaposak. Elég kövérek. Nála születtek és speckó bettatápot kaptak kezdettől fogva.

Valakinek van ötlete mi lehet a gond? Altassam el őket vagy kezelhető?



2021. máj. 28. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Facebookon vannak jó akvarisztikás csoportok, esetleg ott is megkérdezheted, nagyon segítőkészek! :)

2021. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, benne is voltam, de már nincs fb-om, így gondoltam itt kérdezem meg, valamint másnak is segíthet a téma.
2021. máj. 28. 08:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Beltenyészet. Lehet sokadik. Kijönnek a hibák. Egyre kasubbak lesznek. Minden generáció ami együtt szaporodik jönnek ki a gondok.
2021. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tartási hiba és/vagy genetikai probléma van mögötte, itt a leírásod alaplján mindkettő. A további romlás megállítható a tartási körülmények rendezésével, javulni viszont ez nem fog.
2021. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam erre is. Nem volt korrekt az eladó sem, de messzebb lakik, így nem visszük vissza, úgyhogy most alakítok nekik ki külön részleget az aksiban, ahol pihenni tudnak.

Valamint vitaminozom majd őket, hátha segít. Ami még furi volt, hogy fehér a kloákájuk és elég világos volt a mulm. Remélem nem lesz gond velük. Köszi a válaszokat. Sajnos képet nem tudok csatolni

2021. máj. 28. 09:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Hopp. A szemeik nem dülledtek esetleg? Mert akkor hasvízkór is lehet akár.
2021. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem dülledtek és nincsenek felborzolódva sem. Gondoltam erre is, de remélem nem ez lesz a gond. Úszóhólyag probléma sem valószínű. Egy biztos, hogy nálam úsziuk kell, (240l) hátha egy kicsit "megizmosodnak". (vannak pihenő helyek!) Amint látom a betegség jelét, természetesen teszek ellene. Olyan kis korcsos kinézetűek valóban. Nem kizárt a beltenyészeti probléma.

Annyit megtudtam, hogynem kaptak elő táplálékot :(.

2021. máj. 28. 09:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor reméljük a legjobbakat. Majd ha eszedbe jut, írj kérlek, mi lett velük.
2021. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jelentkezem. Furcsák. Most a fagyira sem reagáltak rendesen. Figyelem őket és írok,hogy hogy alakuknak.
2021. máj. 28. 10:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is genetikai hiba miatt lehetnek ilyenek, de a rossz tartási körülmények is közrejátszhatnak az állapotukban. Mindenesetre amíg ki nem derül, hogy biztosan nincs semmilyen fertőző betegségük (kb. 1-2 hét) addig maradjon mind a 4 a karantén aksiban.
2021. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!