Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 70L aksim van benne 4...

Van egy 70L aksim van benne 4 szumi 2 aranyhal 1 vitorlas tudom nem jo perositas ki akarom "tagadni" az aranyhalaimat mert igen nagyok mit csinaljak veluk nem akarom megolni oket?

Figyelt kérdés
2008. dec. 7. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Vidd el egy tóhoz, és engedd el őket.
2008. dec. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vidd vissza az állatkereskedésbe
2008. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ajándékozd el
2008. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kzs ***** válasza:

Egyetértek minden válasszal.


Ugyanakkor az aranyhalak nélkül sem jó a párosítás.

A következők miatt:

Vitorláshal: lágy vizet kedvelő nagytestű sügérféle, társas viselkedéssel, és párválasztással. Ezért a szakkönyv álláspontja szerint legalább 6 db-ot kell tartani belőlük egy megfelelően tágas (min. 100 literes) akváriumban, lehetőleg hosszúszárú és hosszú levelő növények között (az úszóik miatt).

Szumi: gyors úszású, kifejezett csapatviselkedéssel, amiért is legalább 8 db-ot kell tartani kell belőlük, de - lehetőségekhez mérten inkább többet.

A szumi köztudott csipkelődős faj, lehetőleg nem kell nyugodt és megnyúlt úszókkal rendelkező halakkal tartani (gurámi, vitorláshal, betta, stb).


n a helyedben a Vitorlást is meneszteném, helyette vennék még legalább 4 db szumit. Meglátod, sokkal kifejezettebb lesz a csapat-magatarásuk: minél többen vannak, annál jobban érzik magukat (különben ugyanez a csapatmagatartás jellemző a dániókra is).

2008. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az aranyhal "megkannibalizálta" a vitorláshalat :(

De szerintem a tó a jó megoldás, asszem a Margitszigeten a fürdő mögött van egy kis melegvizes tó.

Abba rengeteg aranyhal + teknős van, habár nem tudom télen kiköltöztetik-e őket.

2008. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!