Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevő harcsa ikrákat kivegye...

Algaevő harcsa ikrákat kivegyem az aksiból, és átrakjam egy kisebb akvariumba?

Figyelt kérdés
Most este vettem észre, hogy több mint 40 kis narancs ikra van az aksiba. Több mint valószínű hogy algaevő harcsáink lesznek, de nem tudom h mit csináljak. Korábban már születtek kis xifóink, azok köszönik jól vannak, már viszonylag nagyok, de ők mivel elevenszülők, egyértelmű volt hogy kivettem őket. Viszont, őket is kikell vennem, vagy hagyjam bent őket az aksiban? Eléggé szétszórta őket az anya, gondolom azért mert napközben történhetett a fialás, amikor a lámpa égett. Fontos lenne a válasz, előre is köszönöm! :)
2021. jún. 4. 22:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyenlőre most külön van 30 valamennyi, van egy pár aki bent maradt, mert nem tudtam őket kiszedni, vagy nem láttam őket... Ha ezzel bajt csináltam, akkor majd esetleg holnap visszarakom őket egy kupacba, legalább ne legyenek szanaszét.
2021. jún. 4. 22:41
 2/14 anonim ***** válasza:
Ők őrik az ikrákat, nem kell kivenni.
2021. jún. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

További különbség az algázó meg a xipho közt, hogy utóbbi keményvizes, így a mi vizünk pH-ja pont ideális számára, ellentétben a lágyvizes algázóval, aminek a lágy víz hozadékaként egyben savasabb víz az optimális.

Elszenved kemény vízben is, sőt, sok esetben még az ikrák is képesek kikelni de nem kell meglepődni, ha bepenészednek, mert olyan lúgos vízben, ahol a xiphók jól érzik magukat, végülis az a normális, hogy nem kel ki egy lágyvizes ikra, és ha mégis, az a csoda.


Úgyhogy sokkal fontosabb a keménység és a kémhatás, mint az, hogy melyik akváriumban van. A pakolgatással csak sérülnek.

2021. jún. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De, akkor most igazából bajt csináltam azzal hogy kivettem őket, vagy maradhatnak külön? Az apa nem keresi őket?
2021. jún. 5. 10:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább otthagytam volna őket.
2021. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Most már ne tedd vissza!
2021. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy rejtekhelyen őrzi őket a hím, akkor folyamatos áramlás hiányában elpusztulnak.Ilyenbe szokták belerakni őket, ez légpumpára köthető és áramoltatja a vizet az ikrákon(házilag is megoldható szúnyoghálóból és palackból ha nincs más): [link]
2021. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De össze-vissza voltak. Az apa nem tudta őket őrizni, mert a kavicsok között voltak szétszórtan. A búvóhelyek alatt csk 1-2db ikra volt. Szval ezért döntöttem úgy h kiveszem őket
2021. jún. 5. 15:35
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori, hogy egy tapasztalatlan hím kisepri az ikrákat a barlangból.
2021. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jobb a hímre bízni az ikraőrzést ha valamiért mégsem teszi akkor sötét helyen lassú, finom porlasztás mellett meglehet próbálni a gondozásukat de ehhez kellene némi rutin. Ha pár darab marad az már szerintem siker, amúgy sem tudnál mit kezdeni egy teljes családdal. Napi szinten többször ellenőrizni kell és azonnal el kell távolítani a kifehéredett ikrákat, érdemes csipet gyógyszertári csersavport, v penészedésgátlót használni az ikrák védelmére. Ha egyszer ikráztak máskor is fognak majd beletanultok az ikragondozásba ne aggódj, mármint a hím ancival együtt.:D
2021. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!