Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akvárium buktatói?

300 literes akvárium buktatói?

Figyelt kérdés

Nem csak az ára a baj (szívesen gyűjtök rá évekig), de az álmom egy óriási akva lenne,p7ntius denisonii-kkal.

De félek olyasmiktől hogy megreped az üveg, beszakad az asztal, ha valami miatt át kéne tenni az tönkreteszi stb.


De gondolom kisebbe nem érdemes puntius denisonii-t tartani. :(



#Puntius denisonii #300 liter
2021. jún. 7. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt már meg kell,erősíteni nem lehet csak egyszerűen össze ragasztani .

És tudomásul kell,venni 300-kg,olyan állványzat is kell neki .

Ilyen,terjedelemnél már a levegőztetés,is komoly probléma plusz az algásodás de,viszont a látvány nem mindennapi !

2021. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ezek a problémák egy 50 literessel is fennálnak,értelem szerűen stabil helyre kell telepíteni ami elbírja a súlyt megfelelő megtámasztással alátéttel, nem pedig az íróasztal tetejére rakni.
2021. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen az ára:)
2021. jún. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 800 literes akváriumom van.

12-es üvegből készült, bár a 10-es is elég lett volna. Mindenesetre szerencsém volt éppen, és ugyanannyiért megkaptam, de ez részletkérdés. Szépen merevítve van a széleken és a hosszoldalon, illetve középen is van keresztbe egy merevítés a front és a hátoldal között.


40-es zártszelvényből van az állvány, semmi gond nincs vele. Az akvárium (homokkal, sziklákkal, tetővel, teljesen feltöltve vízzel) van vagy 1200-1300kg.


Én azt mondom, hogy érdemes kifejezetten akváriummal foglalkozó cégnél készíttetni az akváriumot, és akár 1-el nagyobb üvegmérettel, mint ajánlott. Persze használtan minden olcsóbb.


A 300 litert még elbírják a webshopokban kapható bútorok, de ismerős 450 literesénél már problémák voltak a lábakkal.

2021. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy mivel kertesházról van szó, így méterenként 30centis beton kefni van alatta, szóval nincs baj a súlyával. Azért egy régi építésű háznál, panelnál, stb. tudni kell, hogy mit bír el a padló statikusan.
2021. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2%
#5. És akkor mindennel együtt olyan 3 millió Ft az értéke?
2021. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

3 milla? Miért lenne annyi? :)

2013-ban csináltattam. Maga az akvárium 230ezer volt. + állvány, + tető (világítás, hajnalkapcsoló).

2021. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szépen, tisztán tartani az akváriumot a legnagyobb meló és elköteleződés szerintem. Minden más az "csak" pénz kérdése.
2021. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
300liternél éppenhogy kevesebb macera van vele mint egy 50 literessel...
2021. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
A többiek írtak a stabilitás fontosságáról én a technikai részletekre hívnám fel a figyelmedet. Ekkora akváriumnál már érdemes a vizet és szennyvízlefolyót az akváriumhoz kiépíteni. Nálam az elhasználódott víz egy udvari esőgyűjtő hordóba folyik, vagyis a ház falát is átfúrtam, becsöveztem az akvárium mellett. Nyilván az akvárium helyét is jól kell megválasztani én beépítettem de a takaró fa elemek könnyen bonthatóak ill nyithatóak, zárt állapotban csak a frontüveg látszik. Nálam ez tűnt a legjobb megoldásnak, nyilván másnál más adottságú helyeken ez nem kivitelezhető, de ha igen akkor ajánlom megfontolásra. Érdemes időt és némi pénzt áldozni az automatizálásra mint pl víz be és kivezetésére, a világításra és talán még egy vízszintérzékelő beépítése sem túlzás ( nálam nincs). Ezekkel a könnyítésekkel egy kisgyerek is eltudna végezni egy részleges vízcserét ha felügyelem. Lehet, hogy nektek fiataloknak ez nem olyan jelentőségű mint nekem aki beteges de az idő és a kényelem talán nektek is számít. Ez természetesen csak egy lehetőség, vödrözni, slagot használni sem megvetendő dolog.
2021. jún. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!