Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban szabad e tavi...

Akváriumban szabad e tavi halat belerakni?

Figyelt kérdés
Ha nem miért nem?
2021. jún. 10. 17:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Milyen akváriumban? Hova? Milyen halat? Ha nem, azért nem, mert nem megfelelőek neki a körülmények.
2021. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Persze hogy "szabad", nem jön ki a rendőr, ha megteszed. De mint 1-es mondotta, nem mindegy, milyen az az akvárium. A magyarországi tavi halak általában túl nagyok egy hétköznapi akváriumhoz, még a küszök is (azaz snecik), és nem is érzik jól magukat, ha nem tudnak elbújni az iszapban, sűrű növényzetben. Azért barnás a színük, főleg a hátuk, mert ez az életmódjuk, a viszonylag steril és megvilágított környezetben stresszelni fognak. Akváriumba jobban teszed, ha a szokásos halakat teszed, azok már kipróbált fajták, biztosan megfelel nekik a környezet.
2021. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
70l akvárium. És arany halak vannak benne,kb 2 3 hete vannak az akváriumban. De nem tudom h benne e hagyjam, mivel koszosabb a víz, én szerintem a tavi haltól... vagy nem? Az egyik nap véletlen kihúzódott a levegőztető és úgy ment kb 1 2 órát.. lehet attól ilyen klóros a víz? Pedig nem rég lett kitisztizva.
2021. jún. 10. 18:19
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem csak trópusi akvárium létezik, az eurázsiai biotóp is létjogosult. Én tartok küszöket valóban nehezebb műfaj, nagy helyigénnyel, dús növényzettel, élő eleséggel. A bodorkák, kárászok könnyebb eset de 500 liter alatt állatkínzás tartani. A hidegvizi növények beltéri kezelése meg végkép nagy kihívás. A gondolattal csak akkor kezdj el játszadozni ha a tó-tech, meg a trópusi akva már probléma mentesen megy, különben biztos a bukás.
2021. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Másik amit furcsálok van h folyamat fel jön a víz tetejére levegőzni gondolom.. folyamat megy a levegoztető! Vagy ezek a halak ilyenek?
2021. jún. 10. 18:22
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Aranyhalaknak pici az a 70l :( látod te is. Tedd őket vissza szépen a tóba.
2021. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz, pedig ezek nem túl nagyok 10cm a legnagyobb.. gondoltam ki próbálom.. ismerős adta ingyen olyan 5 6db .. csak klóros a víz és nem tudom h ezektől vagy valami más miatt..
2021. jún. 10. 18:28
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Szabad tartani, de ha nyár van miért nem tartod a tavadban?


Aranyhalak hidegebb vízi halak, mint a trópusi halak, erre figyelj oda, ha felmelegedik a víz nem kapnak levegőt azért tátognak a víz tetején. A nap ne süssön az akváriumra, mert túlmelegedik.


Ha elég nagy az akvárium és megfelelőek a körülmények akkor szabad tartani tavi halat, google kidobja melyik halnak milyen körülmények kellenek.


75l am elég kéne, hogy legyen egy pár aranyhalnak.


A másik meg az, hogy az aranyhalak hamar bepiszkítják az akváriumukat.


Cseréld a vizet legalább 2 hetente, de akár hetente.


Én arra tippelek, hogy túl van melegedve az akváriumod, illetve nem cserélsz vizet elég sűrűn. Ha egy folyadék felmelegedik akkor kevesebb gázt tartalmaz, tehát kevesebb oxigént is. Egy hal ami hidegebb vízi hal alapból a több oxigénhez van szokva, tehát meleg vízben megfullad.

2021. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Még egy kérdésem lenne. Most lett teljesen ki takarítva kb 2 3 hete, nekem diszkavicsok, kagylók vannak stb.. azokat is teljesen letisztittottam, nos ezt nem sűrűn kell h teljesen ki tisztítsam ugye? Ha cserélek most vizet a mostani vízből hagyjak belőle? Vagy mit ajánlasz?
2021. jún. 10. 18:42
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok, Aranyhalnak elvileg 23-24 fok az ideális.


Máskor ha veszel halat próbálj utána olvasni a google egyből kidobja.


Ami fontos, hogy a légpumpa nem tud oxigént "rakni" a vízbe, ha túl meleg a víz. Persze lehet egy kicsit segít nem tom, de nem menti meg a haladat szerintem.


Lehet zacskós jeget belerakni hűtésnek vagy lehet ventilátorral párologtatni, csak akkor figyelj, hogy ne ugorjanak ki a halak.


A párolgás hőt von el, ezáltal hűti a vizet.


A legfontosabb az lenne, hogy ne süssön rá a nap.


Ja meg hogy legyen hőmérőd az akváriumban kb. 500Ft.

2021. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!