Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium algásodását megoldja...

Akvárium algásodását megoldja a megfelelő szűrő használata? (Több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ismerősöm kisfiától vettem át kb másfél hete egy ramaty állapotú 30 literes akváriumot.


A vizet ideiglenesen azt hiszem, sikerült vállalhatóvá tenni részint csapvizes, részint a saját akváriumomból kivett vízcserékkel. (Pontos adatokat sajnos nem tudok mondani, mivel nincsen víztesztem, amivel tudnám ellenőrizni.)


Az akvárium fala és a díszek nagyon algásan érkeztek, ezeket letakarítottam, amennyire tudtam, viszont 2 kis tő anubias is jött az akváriummal, ezeket nem mertem nagyon súrolni.


A világítás csiptetős LED, pontos adatait nem tudom, de érzésre az talán elegendő lesz.


Eredetileg a létező legkisebb Aquell szűrő volt az akváriumban, ezt lecseréltem Eheim PickUp 60-ra.


Élőlényből jelenleg néhány csiga és egy anci (kb 3 centiméteres) vannak benne, az anci elhelyezésére már keresem a megoldást, mivel tudom, hogy a 30 liter vállalhatatlanul kevés neki, viszont a 80 literesemben is van 1 fajtárs, és nem merem áttenni ideiglenesen sem, mert tartok tőle, hogy baj lenne belőle.


Az új szűrő néhány napja került a helyére, az algàk már azt megelőzően is elkezdtek burjánzani (az eredetileg nagyon pici szűrő és az anci vízterhelése mellett az lett volna a csoda, ha nem így történik), így az lenne a kérdésem, hogy a szűrő cseréjén túl mit lenne érdemes megpróbálni, hogy visszaszorítsam az algásodást?



2021. jún. 19. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem de viszont mészkövet teszel bele az igen .
2021. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anubiast szerintem egy szivaccsal nyugodtan letörölheted úgy, hogy aláteszed a leveleknek a kezedet.


Milyen a talajod? Van más növény benne? Kéne még, ha nincs, pár gyorsnövésű, mert azok hamar elszívják a tapanyagot. Tényleg, tápozol is? Milyen algád van?

2021. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudtam pontosan meghatározni, milyen algám van, mindenesetre zöld és szálas, az üvegen és a növényeken pár mm hosszú, 1-1 szál egymáshoz közel a teljes felületen, az anubiason olyan 2 cm körüli hosszúságú zöld szálak kevés elágazással.


Egy adag lángmoha került bele (ezen helyenként már van alga) és kocsàny nélküli ambúliából pàr szál, plusz pár tő amazonaszi békatutaj. Hirtelen ezeket tudtam átköltöztetni.


Esetleg valami ötleted van, milyen növénnyel próbálkozzak?

2021. jún. 20. 12:49
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerintem amiről tudod ott mechanikusan szedd le (pl: üvegről algakaparóval, növények leveleiről és egyéb keményebb tárgyakról szivaccsal lesúrolod), illetve helyi carbo (folyékony szénforrás) kezelés is javíthat a helyzeten ha olyan típusú az alga. Egy 30 literesbe az ambúlia és békatutaj elég kellene legyen, pláne ha nem lesz nagy terhelés. Onnantól már inkább s helyes tápanyag arányokra kell figyelj és a részleges vízcserékre talajporszívózással. Ha minden jól megy akkor szerintem pár hét alatt/ után visszaszorulnak az algák.

Ezeket az oldalakat rendszeresen szoktam ajánlani, neked is jól jöhetnek az algák beazonosításában s az ellenük való célzott fellépésben:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. jún. 20. 20:07
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha kicsit előbb írsz akkor a helyzetre való tekintettel én a teljes újraindítást tanácsoltam volna, tekintettel arra, hogy gyakorlatilag így is majdnem mindent elvégeztél plusz még algád is van amivel most kezdeni kell valamit, no meg egy 30-literest igazán nem nagy mutatvány teljesen szétkapni. A kis ancit egy fertőtlenítő gyors fürdő után ( metilén elég) beszoktatnám ( 2-4-óra elég mivel nincs különösebb eltérés a vizek értéke között) és a 80-literesbe tenném még most is. Max készíts a számára egy kis bújóhelyet, lehet több is. Nem szokott ebből baj lenni. Ha már így indítottál én is a heti 2x15% vízcserét ajánlom, talajtakarítással egybekötve és a mechanikai algairtást. Az anubiast ahogy írták vedd ki és sikáld át kicsit bátrabban de akváriumon kívül akár algairtóban is megfürösztheted.
2021. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!