Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek ha a halam farokúsz...

Mit tegyek ha a halam farokúszójának a fele fetört/leszakadt???

Figyelt kérdés
Két halam van mind a kettő kis fajta. És amikor kicseréltem a vizüket láttam hogy a kisebbik lesűlyed oldalasan a víz ajára és nem bír felúszni de kűzd, és megnéztem mi baja és akkor vettem észre hogy a farok úszójának teteje leszakadt. Kérlek gyorsan segítsetek!!!
2021. jún. 25. 17:13
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Sokkal több infó kellene, mint mondjuk:

-mekkora akvárium?

-milyen szűrés?

-hány hal van (pontosan, fajonként!)?

-mikor indult az akvárium s hogyan?

-hogyan s milyen időközönként van vízcsere, illetve egyszerre mennyit cserélsz?

-a szűrőt hogyan s milyen időközönként tisztítod?

-növényzet? Van-e s ha igen milyen és jól fejlődik-e?

-használsz valamilyen (gyógy)szert pl: metilinkék, bactopur stb?

-van-e mű tárgy (pl: műanyag dísz-műnövény stb) az akváriumban?

-milyen a talaj? Színezett kavics vagy valami normális?

-vannak-e egyéb tünetek?


Stb-stb, ezekre a kérdésekre adott válaszokon túl mindent írj le ami eszedbe jut ugyanis könnyen lehet ,hogy nem a sérült farokuszony a fő ok. Ha nem tud felemelkedni akkor valószínüleg az úszóhólyagjával van gond, a sérült uszonytól ha rosszabbul is de még kellene tudjon úszni.


Pár oldal ami még sokat segíthet:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet, nem tudom mi volt a hal baja, de mist már simán úszik
2021. jún. 25. 20:38
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Örülök ,hogy most már látszólag rendben van, de akkor sem normális az ilyen. Szóval továbbra is jó lenne a te és halaid érdekében ha válaszolnál a kérdéseimre. Ha úgy ítélem meg ,hogy minden rendben akkor hagyom a dolgot, de ha valami baj van akkor igyekszem segíteni.
2021. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha minden rendben lenne az akváriumban akkor a fél farokúszó balesetből, ill veszekedésből eredő elvesztése miatt nem süllyedne le és nem fordulna az oldalára, ez nem okoz ekkora mozgáskorlátozást. Lehet, hogy a vízcsere okozott valami miatt sokkot. A farokúszó viszont baktériumok és gombák miatt is sérülhet ez esetben nagyobb a baj. Tanácsolnám, hogy válaszolj Tevének, már csak azért is mert az 2db kis méretű hal valószínűleg rajhal és a társak hiánya is ok lehet egymás megtépésére, ill a túl szűk hely is. A halaid jövőbeli jóléte miatt érdemes lenne tisztázni ezt az ügyet.
2021. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, de az a halam kb két nappal azután hogy kiírtam ezt a kérdést meghalt. De azóta lett egy rendes akváriumom és a többi halam boldogan éli a minden napjait. A halam amúgy, lehet hogy attól sűlyedt el, hogy langyos vízből hideg vízbe tettem át, mert egy idő után tudott újra úszni, viszont nem tudom mibe halt bele..
2021. aug. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!