Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 55 literes Akváriuma maximum...

55 literes Akváriuma maximum hány nanohal tartható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy egy 55 literes akváriuma ezeket a halakat egyszerre is tarthatom? Törpe gurami,kubotai törpe razbóra, galaxy razbóra, zöldsávos törpe razbóra, törpe gömbhal és törpe páncélos harcsa.

Válaszokat előre is köszönöm.



#nano hal #50 literes akvárium #Hány nanohal
2021. jún. 28. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Áh... Nagyon messze vagy a realitástól.

Egy akváriumot nem úgy kell berendezni, mint ahogy a boltban rommá van zsúfolva, úgy hosszú távon fenntarthatatlan.


Amiket felsoroltál, nanohalak, azok mind rajhalak.

8-10 db-ot ildomos belőlük minimum tartani.

Ha kizárólag nanohalakat akarsz, (tehát a törpegurámi szóba se jöhet) akkor azokból jó szűrés mellett kb 15 db-ot lehet betenni ekkora akváriumba.


(Nem esett szó a legfontosabb dologról, a szűrésről, pedig egy ilyen kérdésnél evidencia lenne ezzel az infóval kezdeni, mert ezen múlik minden!)


Na most ha 15-16 hal körül van a maximum az egyben azt is jelenti, hogy már 2 egészséges rajt se igazán tudsz betenni ekkora helyre!


Nézzük egyesével:

Törpegurámi: Egy elég nagy hal, rengeteget eszik sokat ürít, nagy a vízterhelése. Nagyon óvatosan tudsz mellé tenni bármit.


Pl 1 pár törpegurámi mellé betehetsz 6 db törpe cory-t. A gurámik fent tanyáznak, a corydorasok lent, ez így ideális.


Törpe razbórákból jó szűrés mellett sikítva mehet 2 x8 fős raj. De ne egyszerre, hanem 1 hét eltéréssel!

Náluk nagyon oda kell figyelni a vízparaméterekre, nem igazán bírják az átlag magyar kemény vizet!

És a 2x8 fő is inkább a zöld, és a zöldsávos, mert ők kisebbek, a galaxi jóval nagyobb náluk.


Törpe gömbhal: Esélytelen. Mármint másokkal. Én 54 literben tartottam 2 db, és csak ők voltak benne. Furcsán hangozhat, 2 ilyen kis hal ekkora akváriumban, de elég agresszívek ahhoz, hogy nem éri meg kockáztatni, bármivel összerakni. Vagy működik, vagy nem.

Növényekkel is szépen be lehet rendezni egy aksit, és akkor nem kevés bele 2 kis hal.

2021. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Még nem vettem egy halat sem... Igazából ezek a halak tetszenek és kíváncsi vagyok ezeket hogy lehetne összeparosítani.
2021. jún. 28. 20:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát kb így, ahogy írtam.

Vagy 2 raj, vagy törpegurámi és 1 raj, vagy csak külön törpe gömbhal.

2021. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Rendben! köszi szépen sokat segítettél :) Akkor zöldsávos törpe razbóra lesz 8 db és 6 db törpe páncélos harcsa . Szerinted ezekhez a halakhoz ha èlő növényt is szeretnék melyik szűrőt ajánlod? Ezeket néztem: Tetratec in 1000 plus belső vagy Aquael VersaMax FZN 2 .
2021. jún. 28. 21:03
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez ravasz fogós kérdés. :)

Nekem egyik se volt ezek közül testközelből nem ismerem őket, ránézésre mondom a szembetűnő hátrányokat.


Tetratec:

Túl sok benne a csicsa meg a parasztvakítás.

Mechanikai, biológiai, vegyi szűrést, sok fakk, stb...


Nem lehet tudni mit adnak hozzá gyárilag, de pl lehet hogy van egy tök fölösleges mechanikai szűrőközeg, meg kémiainak valami semmire se jó zeolit/aktívszén keverék, ami jó, amikor kell, csak mondjuk 10 évben 1-szer van erre szükség.

Ahelyett, hogy lenne benne szivacs, ami mindent megold, tökéletes a lebontóbaktériumoknak, végzi a mechanikai szűrést, és se a fakkokra osztással, se a fölösleges szűrőközeggel nem vennék el az értékes helyet a biológiai szűrőközegtől.


Mert a hely az értékes, itt a következő probléma, hiába nagy szűrő, és látszólag van benne hely... ez nem hinném, hogy befér az akváriumba!

Ha 54-es az aksid, akkor az 30 cm magas, ebből lejön az aljzat, és tele se tudod tenni az aksit vízzel, a szűrőnek is 1-2 centit a víz alatt kell lenni, szóval 25 centi körül van a max, ami neked szóba jöhet.


És ha valamelyik kistestvérét választod, ami befér, akkor máris erősen felértékelődik a szűrőn belüli helykihasználás!


A másikkal ilyen probléma nincs, mert az egy akasztós szűrő, aksin kívül van a lényeget tartalmazó tartály.

Van viszont egyéb probléma.

A gyári akvárium tetőt el is felejtheted.

Legalábbis szana szét kell barmolni, ahhoz, hogy tetőt tudj tenni az aksira.

Meg lehet oldani a világítást másképp is, sőt!

Igazából a tetőbe épített világítások elég gyengék.

Mondtad, hogy szeretnél sok növényt, egy tető világítás ehhez sok esetben karcsú, túl gyenge a fény, és csak árnyéktűrő növények élnek meg alatta.


Tehetsz az akváriumra sokkal jobb világítást is, és akkor elfér az akasztós szűrő, viszont akkor problémás lehet a törpegurámi, vagy egyéb labirintkopoltyús hal tartása, mert nekik fedni kell az akváriumot.


A másik gond az akasztós szűrőkkel, a kiváló biológiai szűrés mellett, többnyire gyenge a mechanikai szűrésük.

Alapvető konstrukciójukból adódóan, nem csinálnak olyan jellegű áramlást az aksiban, ami összeszedné a koszt.

Nagyon dús növényzetnél ez pangó vízterületeket is okoz, ami algásodásnak indulhat.

Ezen kívül könnyebben berohad az aljzat, mert ottmarad az ürülék, kajamaradék : mulm.

Alapvető, hogy egy ilyen szűrő mellett, minden egyes részleges vízcserét aljzatporszívózással kell leszívni, hogy folyamatosan kordában tartsd a felgyülemlő mulm mennyiségét.


Remélem, sikeresen elbizonytalanítottalak, szép napot, jó halazást! :D

2021. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hello! Az egyszer biztos... :D reménykedtem ,hogy a kettő közül legalább egyik működni fog! De sajna full kezdő vagyok még! Az aksi méretei magasság 46 cm 45 hosszú és 30 széles. A tetőbe gyárilag 4 wattos LED van.Segíts kérlek milyen szűrőt vegyek akkor bele és milyen világítást? De ne vedd el a kedvem légyszi :D
2021. jún. 29. 16:17
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

4 wattos led???!!!


Na jó, iszom egy fröccsöt hogy ezt feldolgozzam, mert ettől lefagyott az agykérgem.

2021. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Még csak most nyomom a jégkockákat a fröccsbe, de azt már most látom, hogy neked 62 l-es aksid van, nem 55-ös...
2021. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Na...

Hát lassan túl vagyok egy fél üveg irsain, de még mindig nem tudom mit csinálj ezzel a 4 wattos terminátorral.

Monnyuk havi 3 napra bekapcsolhatod éjszaka teliholdat imitálni, hogy komfortosabb legyen a halak bioritmusa. :)


Nem igazán lesz életképes az a tető. Nem tudom mekkora villanyász vagy, vagy milyen istencsászár barkácsoló művész , ha az vagy, akkor hajrá, emeld a fényerőt 10-szeresére, és akkor értelmesen tudsz majd növényezni.

Ha ez nem opció, akkor sajnos be kell áraznod, hogy az a tető ablakon kidobott pénz.


De hogy az elején kezdjük, először a szűrés.

Miután sanszos, hogy búcsút kell mondanod a tetőnek, így az akasztós aquael reális választás is lehet.

Szorgalmas aljzatporszívózással!

Salx Narval visszatérő válaszolónk akasztósakból egyébként az eheim liberty szériáját szokta ajánlani, azt is érdemes megnézni.

Ha már eheim, belső szűrőből én a pick up szériát szoktam ajánlani, csak mert az egy alap gép.

Igényekből ezerféle lehet, ezt mindenki maga dönti el, a pickup széria egy "neutrális" gép, egyszerű mint egy faék, ha valaki nem tud dönteni, ez alternatíva lehet, mert egy igásló. Egy bazi nagy szivacs, amin keresztül áramlik a víz. Ennyit tud. :D Se esőztetés, se uv szűrés, se kémiai szűrés, semmi az ég világon. XD Teszi a dolgát, de azt aránylag jól, és nehezen verhető ár/érték arányban. Neked természetesen a legnagyobb kéne, a 200-as.


A fény...

Hát az egy olyan brutál téma mint a háború és béke. Az életben nem érünk a végére.

Őszintén szólva... én vennék rá egy ilyet:

[link]


Régi technológia, de akármije elromlik, vagy leamortizálódik, olcsón megúszod az alkatrész cseréjét.


Igaz, hogy régi T8 szabvány, neked meg 45-ös a magasság, nehéz levilágítani az aljára, tény, hogy van ennél jobb fény is.

Mondjuk 1 db ilyen:

[link]


vagy 2 db ilyen:

[link]


biztos több lehetőséget rejt, csak hát ugye 10-15-ször ennyibe kerül.

Ráadásul a led is amortizálódik, elmászik a spektruma, ha ez megtörténik, akkor kuka. Vehetsz másikat. Ugyanennyiért.

Ha meg egy szabvány fénycsőnek mászik el a spetkruma, (mint a linkelt T8-as 2x15 wattos cső) évente érdemes cserélni, azt megúszod ennyiből:

[link]


Egyébként ha emellett a 2x15 watt T8 -as lámpatest mellett döntesz, alapból megéri ilyenre cserélni a csöveket.


Gyárilag azt írja, "trópusi rózsaszín". XD

Hát én rózsaszínből csak a pittbullt ismerem, a trópusi valami meleg fehér lehet 4000 kelvin körül, a rózsaszín meg valami növényes bohóckodás.

Még a trópusi maradhat is, a rózsaszíntől érdemes megszabadulni, hacsak nem rózsaszínben akarod látni az összes létező dolgot az aksiban. :)


Na jó, ez elég hosszú lett, remélem ellensúlyoztam az elbizonytalanítást 1-2 konkrét használható ötlettel. :)

2021. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok segítséget!:) Maradok a T8 as megoldásnál... és az aquael versamax fzn-3 nál. Viszont abba még segíthetnél, hogy valójában milyen növényeket vegyek ezekhez a feltételekhez? Aljzatnak jó lenne a fekete kvarc homok? De igazából be is üzemelhetnéd! :D
2021. jún. 29. 18:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!